Donanim 28 OCAK 2009 / 12:16

Sinemaskop Philips LCD TV Türkiye'ye geliyor

Philips tarafından üretilen ve dünyanın sinema perdesiyle aynı orana sahip ekranlı ilk televizyon Cinema 21:9 Türkiye’ye Nisan ayında gelecek.

Philips tarafından üretilen ve dünyanın sinema perdesiyle aynı orana sahip ekranlı ilk televizyon Cinema 21:9 Türkiye’ye Nisan ayında gelecek.


Geleneksel LCD televizyonlar, özellikle DVD gibi görüntülerde, ekranı doldurmak için görüntüyü bozuyor. Ya da görüntüyü üstte ve altta siyah çizgiler ile mektup kutusu formatında ekrana getiriyor. Cinema 21:9, bu sorunlara çözüm getirmek ve gerçekçi bir sinema izleme deneyimi sunmak için tasarlandı. Tamamlayıcı üç taraflı Ambilight Spectra özelliği, izleyicileri filmin içine sürüklemeyi sağlayacak.


 


Geleneksel 16:9 görüntü boyutuna sahip ekranlara göre çok daha gelişmiş bir sinema keyfi sunacak olan Cinema 21:9, 21:9 görüntü boyutu ile şekillenen 142 cm ekran ile öne çıkıyor. Bu sayede 2.39:1 formatındaki filmler sinemada olduğu gibi ekranı tamamen dolduruyor. Philips Cinema 21:9 LCD TV, Nisan ayında Türkiye’de satışa sunulacak.


 


Ayrıntılı bilgi için www.cinematicviewingexperience.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


 


 


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun