Donanim 23 EYLÜL 2010 / 11:11

Şili'de mahsur kalan maden işçileri moral arıyor

701 metre aşağıda kurtarılmayı bekleyen işçilere 3M'in mini projektörü indirildi.

701 metre aşağıda kurtarılmayı bekleyen işçilere 3M'in mini projektörü indirildi.


5 Ağustos'ta Şili'de meydana gelen kazada hayatta kalmayı başaran ancak sığınakta kurtarılmayı bekleyen 33 madenci için moral çalışmaları sürüyor. İşçiler ile kamera aracılığıyla sevdiklerine ulaşabildi. Ancak yerin 701 metre altında 50 metrekarelik alanda 33 kişi bir arada yaşamak pek kolay değil.

10 cm genişliğindeki borudan sosyal hayata tutunmaya çalışan işçilerin temel ihtiyaçları karşılanıyor. İşçilerin morali ise şimdilik fena gözükmüyor. Bu çalışmaları 3M'in mini projeksiyonları ile destek veriyor.

2 adet 3M mini projektör, optik kabloyla çalışıyor. Madenciler, cep telefonu büyüklüğündeki projektörden film izleyebiliyor. Bunun yanında güncel gelişmeleri de takip edebiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun