Donanim 09 ŞUBAT 2010 / 05:40

Sevdiğinize özel darbeli matkap!

Malum 14 Şubat sevgililer günü ve pazarlamacılar atakta. Kendini sevgili hissedenlere ne kaktırsak kârdır diye düşünüyorlar.

Malum 14 Şubat sevgililer günü ve pazarlamacılar atakta. Kendini sevgili hissedenlere ne kaktırsak kârdır diye düşünüyorlar.

Önümüzdeki Pazar yani 14 Şubat'ta yeni bir sevgililer gününü daha milletçe idrak edeceğiz. Orijinal ismi Aziz Valentine (Saint Valentine) olan bu güzide günde amaç, sevdiklerimize hediyeler almak. Bizim büyüklerimizin deyişiyle amaç, almak-vermek, ekonomiye can vermek!

Hal böyle olunca hediyelik eşya üreticilerinden elektronik eşya üreticilerine kadar hemen her kesim ürünlerini sevgililer günü ambalajına sarıp satmak derdinde. Buraya kadar anlayabilirim. Sonuçta küresel bir oyun var ve bu oyunda ayakta kalabilmek için kurallara uymak zorundasınız.

Benim anlamadığım sevgililer günü hediyelerinde sınır ne olmalı sorusu. Zira gazeteci olduğumuz için sevgililer günüyle ilgili onlarca basın bülteni düşüyor e-posta gelen kutularımıza. Çiçekçilerden restoranlara, otellerden teknoloji market zincirlerine kadar birçok kurum ve kuruluş promosyon ve kampanyalarını anlatmak derdinde. Bugüne kadar aldığım en ilginç basın bülteni ise dün düştü bilgisayarıma. Emin olmak ve delirmediğimi ispatlamak için de yazı işlerinden üç arkadaşımla birlikte açtım iletiyi.

Aynen aktarıyorum. Ev işleri canınızı mı sıkıyor? Sevgiliniz eski matkabından mı şikâyetçi. Alın size filanca matkap. Bilmem kaç watt gücünde, darbeli ve darbesiz olmak üzere iki ayrı çalışma seçeneği... diye uzayıp gidiyor bülten. Yazının sonunda da matkabı nereden ve kaç liraya alabileceğimiz, kredi kartı taksit seçenekleri de belirtilmiş, haklarını yemeyelim. Bu bültenden sonraki beklentim ise sıralı otogaz sistemleriyle ilgili. Bakalım onlar ne zaman sevgililer günü bülteni gönderecek?

İşte böyle dostlar. Bu örnek dünyanın başka ülkelerinde olur mu bilmem. Bilen varsa ve paylaşırsa da çok sevinirim. Benim bildiğim tek şey sevgilisine 14 Şubat'ta matkap hediye edecek kişinin ruh halinin ne olduğu!

Sevgiyle dolu bir hafta geçirmeniz dileğiyle...

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun