Donanim 21 KASIM 2008 / 14:25

Şehir avcunuzun içinde

Nokia'nın yeni ürünü Nokia 6210 Navigator, Nokia Maps 2.0’ in sunduğu haritaların yanı sıra altı aylık ücretsiz sesli navigasyon servisle geliyor.

Nokia'nın yeni ürünü Nokia 6210 Navigator, Nokia Maps 2.0’ in sunduğu haritaların yanı sıra altı aylık ücretsiz sesli navigasyon servisle geliyor.


Nokia'nın bütünleşik bir pusula içeren A-GPS (Assisted Global Positioning System – Destekli Küresel Konumlandırma Sistemi) destekliyeni telefonu Nokia 6210 Navigator'u piyasaya duyurdu. Yeni ürün, Nokia Maps 2.0’ in sunduğu ücretsiz haritaların yanı sıra altı aylık ücretsiz sesli navigasyon servisini de sunuyor. Harita takip etmeyi kolaylaştıran ürün, pusulayla birleştirilen ivmeölçer (accelerometer) sayesinde cihaz çevrildiğinde harita yönünü otomatik olarak koruyor.


Araç sürücülerinin kullanımını da kolaylaştıran Nokia 6210 Navigator, tek tuşla navigasyon, sesli yönlendirme ve kullanıcı tarafından monte edilebilen araç kitine sahip. Kullanıcı yanlış bir yöne girdiğinde, cihaz yeni rotayı otomatik olarak belirleyebiliyor. 


Nokia 6210 Navigator’un sahip olduğu A-GPS ise GSM şebekesinin yardımıyla GPS alıcısı ile uydu  arasında uzun sürebilecek bağlantı süresini birkaç saniyeye indiriyor ve hızla alınan verilerle kullanıcıların rotası istenilen yöne en kısa yoldan ulaştırabilecek şekilde belirleniyor. Cihaz, SIM kart olmadan dahi kullanıma hazır olarak sunuluyor.


Ürünün sunduğu diğer bazı özellikler ise 3.2 megapiksel kamera, MP3 çalar ve stereo FM radyo olarak sıralanıyor. Nokia 6210 Navigator’da yerel haritalar, 1 GB hafıza kartına önceden yüklenmiş şekilde bulunuyor ve harita güncellemeleri ücretsiz olarak yapılabiliyor. Nokia Maps uygulaması ile çokluortam şehir rehberleri de satın alınabiliyor. Ek haritalar maps.nokia.com adresinden Nokia Map Loader uygulaması kullanılarak cep telefonuna ücretsiz aktarılabiliyor.


www.nokia.com.tr