Donanim 14 KASIM 2008 / 12:44

Second Life’ta Başak Temel sergisi

Başak Temel, ilk kişisel sergisi " Ellysion - Yeraltı Cenneti " ni, 15 Kasım - 30 Kasım 2008 tarihleri arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile Ankara Devlet Resim Heykel Müzesi Galerisi'nde sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Başak Temel, ilk kişisel sergisi " Ellysion - Yeraltı Cenneti " ni, 15 Kasım - 30 Kasım 2008 tarihleri arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile Ankara Devlet Resim Heykel Müzesi Galerisi'nde sanatseverlerin beğenisine sunuyor.


Sergi, eş zamanlı olarak, insanlara web ortamında ikinci bir yaşamı 3 boyutlu bir şekilde sunan Secondlife'ta sanatseverlerle buluşan Türkiye'deki ilk sergi olacak. Gerçek yaşamın web'teki ilk simülasyonu sayılan ve tüm dünyada yaklaşık 17 milyon üyesi olan Secondlife'taki sanal sergi, 15 Kasım tarihinde Rixos Otel sponsorluğunda, platform içerisinde bulunan RIXOS World isimli otelin galerisinde açılacak ve 1 ay süre ile www.slturkey.com adresinden verilecek bilgilerle de izleyenlerle buluşacak. Eserlere ve sanal sergi ile ilgili bilgiye www.basaktemel.com adresinden de ulaşılabilecek. Üretkenlik ve yaratıcılığın insan hayatında gelişim ve mutluluğun vazgeçilmez kaynağı olduğu inancı ile devam etmekte olduğu resim çalışmalarını bugün de bilişim sektöründeki meslek hayatıyla beraber sürdürüyor.


Temel'in eserleri ile ilgili olarak sergi kitapçığında şu bilgilere yer veriliyor: "Hayattaki duruşunu, yaşam felsefesini, deneyimlerini, duyarlılıklarını, yaşama sevincini, mutluluğunu, öfkesini, hayallerini ve izlenimlerini tümüyle tuval üzerine renk-biçim-doku gibi görsel öğeler olarak aktaran Başak Temel, eserlerinde karışık teknikle çalışmakta, akrilik boya, sprey boya, toz yaldız ile renklendirdiği işlerinde kolajlarda ayna, rölyefler için ise silikon ve sicim kullanarak, bilinen malzeme ve tekniklerin olanaklarını son derece geniş ve yaratıcı bir biçimde kullanarak özgün estetik tınılar oluşturmaktadır."

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun