Donanim 15 MART 2011 / 15:22

Seagate çevreci taşınabilir diskini ortaya çıkardı

Seagate, “geleceğin ihtiyacı çözümleri gelecek nesilleri koruyarak üretme” sloganıyla yeni taşınabilir sabit disklerini tanıtıyor.

Düşük güç tüketimi, çevreye uygun maddelerin kullanımı ile yüksek performans için çevre zarar vermenin gerekmediğini gözler önüne seren Seagate, kişisel bilgisayarlar, ev ağ sistemleri ve harici PC belleği için en yüksek performansa sahip 3,5-inç disk sürücü Seagate Barracuda Green’i ortaya çıkardı.Seagate Barracuda Green iyi performans sunmak için serin kalmasının yanında ses çıkarmama konusunda da başa güreşiyor. Seagate’nin kurulumu kolaylaştıran SmartAlign teknolojisiyle 5900 devir hızının birleştiği Barracuda Green, performansı bir kat daha arttırmak adına da SATA 6 Gb/sn arabirim ve 64 MB önbellek ile buluşuyor, yeni 4K sektör standardının tüm yararlarını sağlıyor.Seagate Satış, Pazarlama ve Ürün Grubu Yönetimi Uzman Başkan Yardımcısı Dave Mosley “Barracuda Green sürücüleri sadece güç tüketimi ve materyal kullanımında çevresel gelişmeleri sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda Seagate’in ilk SmartAlign teknolojisini içeren hard diskleri arasında yer alıyor” diyor. SmartAlign teknolojisine de değinen Mosley “Gelişmiş Biçim (AF) diye adlandırılan 4K sektör formatlamasına geçişi SmartAlign teknolojisi ile ortadan kaldırıyor, görünmez kılıyor.”Barracuda Green hard diskleri daha iyi bir çevre için Seagate, Think Green programını da destekliyor:• Sürücüyü oluşturan materyallerin yüzde 70’i ya da daha fazlası geri dönüştürülebiliyor.• Tüm Barracuda Green sürücüler bu ürünlerle ilişkili negatif çevre etkilerini azaltmak için düşük halojen bileşenleri içeriyor.Seagate “Yeşil Depolama” Barracuda Green hard diski tüm dünyada 2TB, 1.5TB ve 1TB gibi farklı kapasitelerde kullanıma sunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun