Donanim 28 OCAK 2009 / 11:26

Sanyo'dan yeni projektör teknolojisi

Sanyo, eğitim ve iş dünyası için özel tasarlanmış yeni projektöründe Lamba Seçim Sistemi'ne yer verdi.

Sanyo, eğitim ve iş dünyası için özel tasarlanmış yeni projektöründe Lamba Seçim Sistemi'ne yer verdi.


Sanyo PLC-XTC50L, "Lamba Seçim Sistemi" olan ilk projektör. Bu sistem, hangi lambadan yansıtma yapılacağını önceden programlı ayarlar sayesinde ve kullanıcı tercihine göre otomatik seçiyor. Her bir lambanın yansıtma zamanı, seçilen moda göre belirleniyor.


Bu iki lambalı sistem için özel geliştirilmiş optik eksen uyarlama teknolojisi; aynanın, kontrol motoru kullanan lambayı otomatik seçmesini sağlıyor. Lamba değiştirmeye gerek olmaksızın 6 bin saatlik sunum yapılabiliyor. Bu süre, normal lambaların neredeyse iki katı. Sistem ayrı lambaların stokta bekletilmesine ihtiyaç bırakmıyor; çünkü ilk lamba tamamen kullanıldığında, diğeri zaten dolmuş oluyor. "Mekanik Kapatıcı" sistemi sayesinde, lamba ışığı kullanılmadığı zaman tamamen bloke ediliyor. Böylece ışığın sunumu yapan kişinin gözlerine girmesi ve rahatsızlık yaratması önleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun