Donanim 03 KASIM 2011 / 11:01

Şanssızlık Japon elektronik devi Sony'nin yakasını bir türlü bırakmıyor

Şanssızlık Sony'nin yakasını bir türlü bırakmıyor

Japon elektronik devi Sony ikinci çeyrekte 27 milyar yen, yani 346 milyon dolar zarar ettiğini açıkladı. Şirket, geçen yılın aynı döneminde ise 31 milyar yen kâr elde etmişti.Şirketin açıklamasında güçlü yenin, Tayland’daki selin ve ABD ve Avrupa pazarlarındaki zayıf talebin bu zararın da sebebi olduğuna dikkat çekildi (ed: site kurulduğundan beri böyle uyaklı bir cümle görmemiştir herhalde).

Şirket şimdi de yıllık net 90 milyar yen zarar açıklamaya hazırlanıyor. Şirketin bir önceki tahmini ise 60 milyar yen kâr elde edeceği yönündeydi.

Tokyo merkezli şirket, bir taraftan TV operasyonlarını da yeniden yapılandırıyor. Bravia TV’lerin üreticisi olan Sony, TV işinden geçen 7 yılda önemli zarar yaşadı. Sony’nin tahmini, şirketin bu bölümünün 2013 yılında kârlı hale geleceği yönünde.

Analistlere göre Sony’nin TV operasyonları fiyat düşüşlerinden, panellerde arz fazlasından, elektronik ürün pazarında yoğun rekabet ve inovasyon zincirinden olumsuz etkileniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun