Donanim 20 EYLÜL 2011 / 17:38

SanDisk "yüzyılın" belleğini tanıttı

SanDisk "yüzyılın" belleğini tanıttı

SanDisk, bugün yeni saklama çözümleri kategorisindeki ürünlerini tanıttı. İlk olarak göze çarpanların başında verileri 100 yıla kadar saklayabilen disk geliyor.

[caption id="attachment_34818" align="alignnone" width="455" caption="SanDisk yöneticileri Gerry Edwards,Neill Ewen,Tareq Husseini,Yosi Rafael ve Bradley Bennett"][/caption]

Konuşmasının başında bir flash belleğin ne kadar farklı şekilde tanıtılabileceğini ilk başlarda pek düşünemediğini itiraf eden SanDisk Türkiye Satış Müdürü Yosi Rafael, “Aslında öyle çok çeşit var ki, bugün tam 6 farklı ürün tanıtıyoruz” dedi. Rafael’in da belirttiği gibi aslında flash bellek teknolojisi değişiyor ve birçok üründe karşımıza çıkıyor. Bu ürünlerin başında her geçen gün daha hızlı çekim yapan fotoğraf makineleri ve hızla yayılan tablet bilgisayarlar geliyor.

SanDisk’in önemli ürünlerinden biri 64GB Sandisk Extreme Pro microSDXC kart tanıtıldı. Kart ile hızla çekimler yapan fotoğraf makinelerinin de işlem süresini kısaltan kart 90 megabayt (MB/sec) olan yazma hızıyla fotoğrafçıların patlama modunu (burst mode) kullanarak RAW görüntüler serisi kaydetmelerine olanak sağlıyor. Ayrıca kart, 95MB/saniyeye varan okuma hızı ile fotoğrafları normal sürenin yarısında bilgisayara aktarabiliyor. SanDisk Extreme Pro SDHC ve SDXC UHS-I kartları 8GB ile 64GB kapasite aralığında satışa sunuluyor.

Toplantıda kısa bir sunum gerçekleştiren SanDisk Perakende Pazarlama Bölümü Başkan Yardımcısı Bob O’Keefe de, “Hafıza saklama çözümlerimiz, tüketicilerin daha çok fotoğraf kaydetmelerine, mobil uygulamaları daha hızlı yüklemelerine, arkadaşlarıyla yaşadıkları heyecan verici anları paylaşmalarına ve bu anları saklayarak gelecek nesillere aktarmalarına olanak sağlıyor” dedi.

Tabletler ve akıllı telefonların hafızası ikiye katlanıyor

SanDisk, en ileri teknolojiye sahip akıllı telefon ve tablet bilgisayarların kapasitelerini dahi iki katına çıkaran 64GB microSDXC kartı piyasaya süren ilk firma oldu. Strategy Anaytics şirketinin “Slotted Phone Shipments Öngörüsü 12/10” (Kart Yuvalı Telefon Satışları Öngörüsü) raporuna göre, cep telefonu satışlarının 2014 yılında 1,7 milyara ulaşması ve bu telefonların büyük bir bölümünün microSDXC kart girişlerine sahip olması öngörülüyor.

[caption id="attachment_34820" align="alignnone" width="455" caption="Sandisk Mobile Ultra 64GB MicroSDXC"][/caption]

64GB SanDisk Mobile Ultra microSDXC kart, Windows Phone 7 kullanan telefonlarda kullanılabilmesinin yanında uygun çıkış bulunan diğer cihazlarda da kullanılabiliyor. Birçok tablette microSDXC okuyucu yuva bulunuyor. 30MB/saniye aktarma hızına ulaşabiliyor ve Full HD videolarını kaydetmek için gerekli olan Sınıf 6 performansını sunuyor. Kart Full HD videoların kaydedilebilmesi için de özel olarak tasarlanmış. SanDisk Mobile Ultra kartları farklı ihtiyaçlara cevap vermek üzere 4GB ile 64GB arasında değişen kapasitelerde satışa sunuluyor.

Torunlarınıza fotoğraflarınızı aynı USB bellekten gösterebilirsiniz

Hemen her verimizi artık sayısal ortamda saklıyoruz. Ancak bu saklama sırasında CD, DVD ya da sabit disklerin ömürlerinin çok daha kısıtlı olduğu düşünüldünde 100 yıl saklanabilir bir bellek oldukça çekici geliyor. SanDisk Memory Vault ile 8 ya da 16 GB’lık verilerinizi uzun süre saklayabilirsiniz.

[caption id="attachment_34819" align="alignnone" width="455" caption="Sandisk Memory Vault"][/caption]

Diğer tanıtılan ürünlerse şu şekilde:

- Sandisk’in yeni Cruzer Fit USB flaş sürücüsü yalnızca bir madeni para büyüklüğünde.Buna rağmen sürücünün 4GB ile 16GB kapasite aralığında satışa sunulduğunu belirtelim. SanDisk’in yeni Cruzer Switch USB flaş sürücüsü kapaksız ve kaymayan flip-top tasarımıyla kolayca taşınabiliyor. Ürün 2GB ile 32GB kapasite aralığında satışa sunuluyor.

- SanDisk, perakende USB aygıtlarının hemen hemen hepsinde şifreleme ve online yedekleme özellikleri sunuyor (isteğe bağlı olarak 2GB’a kadar mevcut). Bu yazılım aygıt üzerinde şifre ile korunmuş özel bir kasa oluşturarak tüketicilerin hassas verilerini saklıyor ve istedikleri dosyaları paylaşmalarını sağlıyor.

- 500MB/sn’ye varan USB 3.0 arayüz transfer performansına dayanan bu kart okuyucu/yazıcı, kart veya bilgisayardan yapılan veri yüklemelerinde aktarma süresini azaltıyor. Dört kart çıkışına sahip olan bu kompakt çözüm, tüm ana kart formatlarını destekliyor ve USB 2.0-etkin cihazlarla geriye dönük olarak uyumlu bir biçimde çalışıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun