Donanim 21 MAYIS 2009 / 08:41

Sanallaştırılmış dinamik veri merkezi

NetApp, Cisco Unified Computing System (Cisco Birleşik Hesaplama Sistemi) için daha etkili ve daha düşük maliyetli birleşik depolama mimarisi oluşturacak.

NetApp, Cisco Unified Computing System (Cisco Birleşik Hesaplama Sistemi) için daha etkili ve daha düşük maliyetli birleşik depolama mimarisi oluşturacak.


Cisco ve NetApp, müşterilerine Cisco Unified Computing Sistem'i temel alan birleşik, dinamik veri merkezi çözümleri sunmak üzere ortaklaşa bir çalışma yürüttüklerini duyurdu. Ürünün birlikte çalışabilirliği, ortak çözüm geliştirme ve müşteri desteğine dayalı olan bu genişletilmiş işbirliğinin sonucunda şirketler, müşterilerin günümüzde karşı karşıya olduğu zorlu ekonomik koşullara bağlı ihtiyaçlarını karşılamak konusunda hem maliyet etkin hem de verimli olan sanallaştırılmış veri merkezleri oluşturmak için hep birlikte çalışıyor.

Cisco Unified Computing System hesaplamayı, ağı, depolama erişimini ve sanallaştırma kaynaklarını, birleşik yeni bir veri merkezi mimarisinde biraraya getiriyor. Bu sayede müşteriler için genellikle veri merkezi sanallaştırılmasıyla ilişkilendirilen karmaşa azaltılacak, maliyet düşecek ve kaynak kullanımı gelişecek. NetApp, Cisco Unified Computing System için esnek ve güçlü depolama çözümleri sunuyor. Müşteriler, tüm NetApp ürün portföyündeki tümleşik depolama modellerinde tanınmış NetApp SnapManager ürün grubu gibi uygulama entegre teknolojilerinden ve gelişmiş depolama verimliliği özelliklerinden faydalanabiliyor.


NetApp'in Başkanı ve Başişletme Görevlisi Tom Georgens, "Her geçen gün daha fazla müşteri sanallaştırılmış bir altyapıya geçtiğinden, bu müşteriler gerçek bir dinamik veri merkezine geçiş için gerekli olan depolama, hesaplama ve ağ çözümlerine ihtiyaç duyuyorlar" dedi. "Cisco ile uzun zamandır devam eden işbirliğimiz sayesinde, daha verimli ve daha elverişli bir deneyim adına müşterilerimizin birleşik ve ölçeklendirilebilir bir platform ile sanallaştırılmış ortamlarının gücüne derinlemesine girmelerini sağlıyoruz." Cisco'nun Sunucu Erişimi ve Sanallaştırma işletme biriminin kıdemli başkan yardımcısı Mario Mazzola ise, "Özellikle de günümüzün mevcut ekonomik koşullarında müşteriler her zaman veri merkezlerini kolaylaştırmanın, veri merkezlerinin maliyetini azaltıp verimliliğini artırmanın yollarını ararlar. Bu özellikler, sanallaştırılmış veri merkezine geçişle birlikte her geçen gün daha da önem kazanıyor" şeklinde konuştu.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun