Donanim 12 MART 2009 / 16:15

Sanal ortamlar için gerçek çözümler

Sanallaştırma dünyasının dört ismi, Sun Microsystems, Symantec, VMware ve Brocade 12 Mart’ta Ankara Sheraton Otel’de düzenlenen “Sanal Ortamlarda Veri Merkezi Yönetimi” etkinliğinde bir araya geldi.

Sanallaştırma dünyasının dört ismi, Sun Microsystems, Symantec, VMware ve Brocade 12 Mart’ta Ankara Sheraton Otel’de düzenlenen “Sanal Ortamlarda Veri Merkezi Yönetimi” etkinliğinde bir araya geldi.


Etkinlikte, Symantec Türkiye Kanal Müdürü Evrim Tekeşin “Sanallaştırma Teknolojilerine Değer Katan Teknolojiler”, Brocade Satış Müdürü Aylin Koca “Sanallaştırmada Network Yönetim Yaklaşımı”, VMware Türkiye Kıdemli Sistem Mühendisi İzzet Arditi “Yeni Nesil Veri Merkezleri”, Sun Microsystems Veri Depolama Sistemleri Satış Müdürü Mertol Özyöney “Sanallaştırma ve Veri Merkezi Yönetimi” konularında katılımcılara sunum yaptılar. Etkinlikte kurumlara ve katılımcılara sunucu, uygulama ve veri depolama sanallaştırması ile fırsatlar hakkında bilgi vererek, veri merkezlerinin özgürce yönetilebilmesi, yeni pazarlar açabilecek teknolojileri ve yeni çözüm ve ürünler hakkında bilgi verildi. Günümüz veri merkezlerinde önemini hızla artıran ve gelişen sanal ortam çözümleri kamuda ilgi ile izleniyor. Sunucu ve veri depolama sistemlerinin sanallaştırılması ile kurumların büyük tasarruf sağlaması öngörülüyor. Sanallaştırma sayesinde kurumlar, donanımların maksimum düzeyde kullanımı ve daha az sayıda sunucu gereksinimi gibi avantajların yanı sıra ciddi oranlarda enerji, soğutma ve yer tasarrufu da sağlayabiliyor. Sanallaştırma beraberinde birtakım zorluklar da getirebiliyor. Veri depolama ve son nokta sanallaştırmasında, altyapı ve iş yapılarının konsolidasyonu ile beraber veri merkezlerinin yönetiminde öngörülmemiş karmaşıklıklar ve engellerle karşı karşıya kalınabiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun