Donanim 20 MART 2009 / 09:00

Sanal banka gerçek oldu

İsveç Mali Gözlem Otoritesi Entropia Universe sanal platformuna bankacılık yapma izni verdi.

İsveç Mali Gözlem Otoritesi Entropia Universe sanal platformuna bankacılık yapma izni verdi.


Bilim kurgu temalı İsveç MMORPG'si (çok oyunculu devasa çevrimiçi rol yapma oyunu) Entropia Universe ‘da farklı mesleklerden kazanılan paralar “gerçek dünya” parasına çevrilebiliyor.  


Oyuna istediginiz kadar para yatirabiliyor, şirketler kurabiliyorsunuz. Sonra bu şirketlerin sağladiği hizmetleri ya da ürettiği ürünleri satarak para kazanabiliyor; bu parayi istediğinizde reel paraya çevirebiliyorsunuz.  


Kazanılan her 10 Project Entropia doları 1 Amerikan dolarına denk geliyor. Oyunu geliştiren MindArk, bu yolla oyunun içinden bankacılık hizmetleri veriyor. İsveç Mali Gözlem Otoritesi’nin izni ile, oyuncuların kazandıkları paralar 60 bin dolara kadar İsveç hükümetinin güvencesi altında olacak.


MindArk, hesaplara faiz vermeyi, maaş yatırmaya ve otomatik ödemeye açmayı, hatta kredi vermeyi düşünüyor. Şu an Entropia Universe’de kayıtlı 850 bin hesap bulunuyor. http://www.mindark.se/

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun