Donanim 24 OCAK 2012 / 14:46

Samsung yeni 46 inçlik LCD paneli ile saydam ekran pazarını genişletiyor

Samsung Electronics, 46 inçlik saydam LCD panel üretimi ile saydam ekran pazarını genişleteceğini duyurdu. Samsung Electronics Cihaz Çözümleri LCD Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı Younghwan Park, gelecek nesil ekran teknolojisinin heyecan verici bir uygulaması olan saydam paneller önümüzdeki yıllarda izleme alışkanlıklarımızı değiştirme konusunda sınırsız bir potansiyel vaadettiğini vurgularken, saydam ekran pazarının güçlü bir destekçisi olarak; bu teknolojinin gelecekte LCD sektörüne büyük katkısı olacağına inandığını belirtti.

46 inçlik HD (1.366x768) çözünürlükte 4.500:1 kontrast oranına sahip 2012 CES Yenilik Ödülü sahibi saydam LCD paneli Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya'da ürün tanıtım ekranları, ticari buzdolaplarının kapakları ve metro istasyonlarının platform kapıları gibi çok çeşitli görsel reklam uygulamaları için üretiliyor. Bunların yanında, elektronik reklam panoları, bilgi panoları, tıbbi ekipmanlar, elektronik pankartlar ve mobil cihazlar dahil olmak üzere diğer uygulamalarda da kullanıma sunulacak.

Ticari olarak üretimin başlanan 22 inçlik saydam LCD paneli kompakt boyutları, düşük enerji tüketimi ve dikkat çekici ekran özellikleri sayesinde mobil cihazlar ve mücevher ve lüks ürünler sektöründeki müşteriler ile potansiyel müşteriler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Pazar araştırma şirketi Display Bank'a göre, giderek büyüyen saydam ekran pazarının boyutunun ABD'de 2015 yılında 0,9 milyar dolara, 2025 yılında ise 87 milyar dolara ulaşması bekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun