Donanim 23 EKİM 2012 / 12:00

Samsung Windows 8 uyumlu ultrabook serisini görücüye çıkardı

Samsung, ultrabook ailesinin yeni üyesi olan Windows 8 uyumlu dizüstü bilgisayar serisi Samsung ULTRA Touch 5 serisini tanıttı. Yeni seri, 13.3 inç HD SuperBright 10 parmak dokunmatik ekran ve güçlü 3.nesil Intel Core işlemciye sahip, kolay sezgisel kullanım için Windows 8’in dokunmatik-tabanlı ara yüzünü kullanıyor.

10 parmak dokunmatik ekrana sahip cihaz, iki elin 10 parmağının tümünü kullanarak dokunmatik kontrol özelliği sunuyor ve alışılagelmiş iki parmak dokunmatik özelliğini geride bırakıyor. Kullanıcıların içerik üzerine yakınlaşmak ya da görüntüleri döndürmek için yapmaları gereken tek  şey küçük bir kaydırma hareketi. Sayfalar arasında kolayca gezmek için de 10 parmak dokunmatik özelliklerinin sunduğu kullanım kolaylığından yararlanabiliyorlar.

13.3 inç ekrana sahip seride, 12GB bellek kapasitesi, 500GB’a kadar genişletilebilen veri depolama kapasitesi ve 24GB ExpressCache yer alıyor. Kullanıcıların her koşulda arzu ettikleri sorunsuz kullanıcı deneyimi sunulmasını mümkün kılmayı vadediyor.Yüzde 10-15 daha verimli olan CPU işleme, 2 kat daha hızlı medya işleme, 3 boyutlu içerik oluşturma, 20 saniyeden kısa sürede hızlı önyükleme, iki saniye içinde uyku modundan çalışır hale geçme ve internette hızlı tarama özellikleri yer alan cihaz, dış tasarımda metalik renkte alüminyum kaplama, alt kısımda ise sert, sağlam ve hafif bir yüzey sağlama amacıyla fiberglass malzemeye sahip.500 GB'a kadar veri depolama kapasitesine sahip olan cihaz, 19 mm kalınlığında ve 1,69 kg ağırlığında. Seride ayrıca tam boy bir HDMI portu, bir adet USB 3.0, iki adet USB 2.0, 3’ü 1 arada SD kart yuvası, Ethernet ve 1.3M web kamerası yer alıyor.

Tek şarjda 7,5 saat pil ömrü

Bağlantıda herhangi bir kesinti olmasının önüne geçmek için, yeni seride tek şarj sonrası 7,5 saate kadar çalışmayı mümkün kılan pil yer alıyor. Bu şekilde kullanıcılar konsantrasyonları bozulmadan işlerine ya da seyretmekte oldukları filme devam edebiliyor.

Konuyla ilgili konuşan Samsung Electronics’in BT Çözümlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı David Song, çok yakın zamanda piyasaya sürülecek Windows 8'le birlikte dizüstü bilgisayarların kullanım şekillerinin de değişeceğini söyledi. Song, tüketicilerin dokunmatik özellikler talep etmenin yanı sıra klavye ve fare gibi sistemlerden de vazgeçmeyeceklerini vurguladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun