Donanim 10 EKİM 2012 / 14:44

Samsung Windows 8'li ATIV serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Samsung, Microsoft Windows 8 işletim sisteminin pazara sunulmasının hemen ardından, bu platforma yönelik ATIV cihazlarını pazara sunacağını duyurdu. Serinin tamamı, kullanıcıların kolay kullanım özellikleriyle çalışmalarını, fikirlerini paylaşmaları ve içeriklerden daha fazla verim almaları için tasarlandı. Bunun yanı sıra, Samsung’un Windows cihazları Samsung’un kendi geliştirdiği hizmet ve içeriklere de sahip.

Samsung ATIV Smart PC ve ATIV Smart PC Pro, kullanıcıların kolaylıkla istiridye kabuğu şeklinde dizüstü bilgisayar şeklinden tablet PC şekline dönebilmelerini mümkün kılan ayrılabilir klavye yerleştirme sistemini kullanıcılara sunuyor.

10 parmaklı dokunmatik ekran, geliştirilmiş hassasiyetiyle birlikte kullanıcıların yakınlaşmak, görüntüleri döndürmek, sayfalar arasında gezinmek gibi eylemleri daha verimli hale getiriyor. Her iki cihazda da yer alan S Pen, hem masa başında hem de hareket halinde çalışırken kullanıcılara elle yazma ve çizme olanağı tanıyor. Wacom sayısallaştırıcı kalem aynen bir kurşun ya da tükenmez kalem kullanır gibi kullanılıyor ve 1024 farklı seviyeli basınç hassasiyetini kullanıcılara sunuyor.Sırasıyla 9.9 mm ve 11.9 mm olan ATIV Smart PC ve ATIV Smart PC Pro, ince tasarımlarının yanı sıra performansa da önem veren yapılarıyla dikkat çekiyor.  ATIV Smart PC Pro Intel Core i5 işlemciye sahipken, ATIV Smart PC, Intel Atom işlemciye sahip.

Smart PC'de  USB 2.0,Smart PC Pro'da USB 3.0 yer alırken, her iki cihazda da  mHDMI, microSD ve klavye üzerinde iki adet ekstra USB 2.0 portu yer alıyor. A TIV Smart PC’nin pil ömrü 14,5 saat olurken, ATIV Smart PC Pro’nunki ise maksimum 8,3 saat.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun