Donanim 08 KASIM 2012 / 11:49

Samsung ve Yahoo etkileşimli televizyonlar için bir araya geldi

Samsung ve Yahoo televizyonlarda buluştu

İki dev şirketten yapılan açıklamada Samsung’un akıllı televizyonlarından Yahoo’nun yayınları interaktif olarak yer alacak ve kullanıcılar akıllı içeriğe kavuşacak.Samsung’un akıllı televizyonlarına Yahoo’nun içeriğiyle destek vermesiyle dizi, gilm ya da reklamlar gibi gerçek zamanlı içeriğin istenilen şekilde kontrol edilmesine olanak verilecek. Ayrıca kullanıcıların televizyon izlerken karşılarına küçük ek içerikler çıkacak.

Akıllı televizyonlarla telefonların da içeriklerle birbirine bağlanacağı açıklanırken, bu sayede etkileşimli oyunlar ve ekranda oynayanla ilgili detaylar gibi seçeneklere ulaşılacağı belirtildi. Bu ortaklığın Yahoo’ya Google ve Apple karşısında bir ivme kazandırması bekleniyor.

Konuyla ilgili görüşlerini belirten Yahoo Connected TV Başkan Yardımcısı Ron Jacobs, “Televizyon izlemeyle içeriğin bir araya gelmesiyle, izleyicilerin eğlence ve bilgilenme yollarını değiştirebiliriz. Samsung ile iş birliğimizi geliştirdiğimiz için memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Samsung daha önce de National Geographic Kanalı ile de ortaklığını Türkiye’de duyurmuştu. Yahoo ile yapılan ortaklığın henüz bu aşamada ülkemize gelmesi beklenmiyor. Yine de benzer içerik ortaklıklarının Samsung akıllı televizyonlarda yaratılabileceği fikrini veriyor.