Donanim 13 KASIM 2009 / 08:30

Samsung Star'ın satışları iddialı

Samsung Electronics, popüler dokunmatik ekranlı cep telefonu Samsung S5233 Star'ın satışlarının 6 ayda 10 milyon adedi geçtiğini duyurdu.

Samsung Electronics, popüler dokunmatik ekranlı cep telefonu Samsung S5233 Star'ın satışlarının 6 ayda 10 milyon adedi geçtiğini duyurdu.


Samsung Star'ın dünya genelinde yakaladığı başarının yanı sıra Türkiye'de gördüğü ilgi ve satış rakamları dikkat çekiyor. Haziran'da pazara sunulan S5233 Star, hemen ardından gelen S5603 (Preston) model kodlu Star 3G ve geçtiğimiz ay kullanıcıların beğenisine sunulan S5233W Star Wi-Fi'dan oluşan Samsung Star Ailesi, toplamda 250,000 adeti aşan bir satış rakamına ulaştı.

Konuyu değerlendiren Samsung Electronics Türkiye Cep Telefonları Direktörü Selim Erbay, "Samsung olarak dokunmatik ekran teknolojileri en önemli odağımız. Star hem dokunmatik teknolojisi hem de kullanıcı dostu arayüzü ile kısa zamanda oldukça büyük ilgi gördü ve bilinirliğe ulaştı. Ardından Star Ailesi'ne eklenen Star 3G ve StarW da farklı kullanıcı ihtiyaçlarına cevap vermeye yönelik çok çeşitli ürünler sunma stratejimizin bir parçası olarak, Star serisi telefonlarının daha da büyük kitlerle buluşmasını sağladı" dedi.

Pazara ilk sunulduğu Avrupa ülkelerinde ise Star'ın toplam satışı 5 milyonu geçti. Latin Amerika'da 1.6 milyon, Bağımsız Devletler Topluluğu'nda 900 bin ve Çin'de 800 bin adet satılan Star, İngiltere, İtalya ve Hollanda'da en çok satılanlar listesinin ilk sırasına yerleşti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun