Donanim 15 MART 2012 / 15:42

Samsung PC'lerle kablosuz bağlantı kurabilen akıllı monitörlerini tanıttı

Samsung’un inovasyon ödüllü 7 Serisi akıllı monitörleri, TV olarak kullanılma özelliği ve Smart Hub uygulaması ile tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Akıllı monitörlerin getirdiği en büyük yenilik TV olarak da kullanılabiliyor olması. Bunun yanı sıra kullanıcılar, Smart Hub uygulaması ile Samsung Apps üzerinden yüzlerce Akıllı TV uygulamasına ulaşabiliyorlar. Cihaz sahip olduğu MHL teknolojisi ile kullanıcıların Galaxy S2 ve Galaxy Note gibi akıllı telefonlarının bağlantı kablosu ile monitöre bağlanmasına imkan sağlıyor.

Cihaz kullanıcılara fotoğraf, video ve diğer multimedya içeriklerden 1080p çözünürlüğe varan çözünürlükte faydalanma imkanı tanırken, PC’lerle kablosuz bağlanma imkanı veren Intel WiDi donamıyla da kullanım rahatlığı sunuyor.

Konuyla ilgili konuşan Samsung Electronics Satış ve Pazarlama Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Jeong-Hwan Kim, çeşitli mobil cihazlarla bağlanılabilirliği arttıran, bu sayede kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlayan akıllı monitörlerin, akıllı monitör kategorisine yeni bir soluk getireceğini ifade etti.