Donanım 19 OCAK 2016 / 10:14

Samsung, Note 5 modelinin kalem tanıma bileşenlerini değiştiriyor

Samsung, Note 5’teki kalemin ters takıldığında sıkışmasına ve bozulmasına neden olan anahtar sistemini değiştiriyor.

Samsung’un çıkardığı Note telefonların her birisi farklı bir problemle geliyor. Örneğin Note 2’de telefonun kenarları soyulurken, Note 3’de ısınma ve pilin hızla bitmesi gibi problemler vardı. Note 5’in en büyük problemi ise telefonun içindeki kalemin takılıp takılmadığını anlayan ve tık sesini veren anahtar bileşeni. Kalem ters takıldığında ya da bir süre kullanımdan sonra anahtar artık kalemi algılamıyor.

Bu nedenlerden dolayı da Samsung bu bileşenin tasarımını değiştirdi. Ama yeni alacağınız telefondaki bu bileşenin yeni olup olmadığını söylemenin denemeden bir yolu yok. Bunu denerseniz kalem çalışmaz hale gelebilir. Siz en iyisi yine kalemi ters takmamaya çalışın.  

ETİKETLER : samsung note 5 s-pen
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun