Donanım 25 OCAK 2016 / 16:03

Samsung New York'a VR stüdyosu açacak

Sanal gerçeklik teknolojisi her geçen farklı sektörlerde yer almaya başladı.

Sanal gerçeklik gözlükleri fikir olarak ortaya atıldığından, gerçeğe dönüştüğü güne kadar birçok tartışmaya sahne oldu. Şirketler, VR gözlükleri ve teknolojileri üzerine önemli çalışmalar gerçekleştirirken, Samsung'un bu konudaki son hamlesi oldukça dikkat çekici.

Teknoloji şirketlerinin geliştiricilere göndermeye başladıkları gözlüklerin ardından harekete geçen Samsung, şov dünyasını hedefliyor. Bu noktada . Sundance Film Festivali’nin düzenleyicisi Sundance Enstitüsü ile işbirliği yapan Samsung, Sundance Fİlm Festivali'nde yaptığı sunumda New York'ta açacakları stüdyoda VR ağırlıklı çalışmalar ve çekimler yapılacağını duyurdu. 

2017 düzenlenecek festivalde çok daha büyük bir rol oynaması beklenen şirketin, bu konuda neler yapacağını ise ilerleyen süreç gösterecek. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun