Donanim 22 MART 2012 / 18:24

Samsung laftan anlayan, sahibini tanıyan akıllı televizyonlarını tanıttı

Samsung'tan sahibini tanıyan akıllı televizyon

Samsung, ses ve hareket komutlarını algılayabilen yeni nesil akıllı televizyonu Samsung Hi TV’yi kullanıcıların beğenisine sundu. Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte tanıtılan Samsung'un akıllı televizyonları, açılma ve kapanma komutlarının yanı sıra ses alçaltma, yükseltme, kanal değiştirme gibi tüm komutları sözlü olarak veya el hareketi ile algılayabiliyor. Kullanıcılar televizyonda yer alan dahili HD kamera ve çift mikrofon sayesinde “Hi TV” komutunu vererek ses özelliklerini kontrolünü harekete geçirebiliyor, “İnternet Tarayıcı” diyerek çevrimiçi olup, uygulamaları girebiliyorlar.

Yeni nesil Samsung televizyonlarda Akıllı Etkileşim (Smart Interaction), Akıllı İçerik (Smart Content) ve Akıllı Gelişim (Smart Evolution) kavramları öne çıkıyor.

Ünlü DJ’ler Cenk ve Erdem’in sunuculuğunda gerçekleştirilen etkinlikte katılımcılar, yeni nesil Samsung Smart TV’leri bire bir deneyimleme olanağı bularak, kullanıcı deneyimini zenginleştiren Hi TV’nin tüketicilerin hayatını nasıl daha akıllı ve daha zengin hale getireceğini birinci elden tecrübe etti.

Akıllı etkileşime akıllı içerik eşlik edecek

Tüketicilerin ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak üzere daha güçlü ve kişiselleştirilmiş içeriği yaygınlaştırmak, Samsung Smart TV’nin temel prensipleri arasında yer alıyor. Angry Birds, Discovery Channel, Facebook, Twitter gibi dünya çapında erişilebilen 1.400’den fazla Smart TV uygulamasına ek olarak, sadece Türkiye’de erişilebilen Warner Bros., RHI Entertaintment, Walt Disney ve National Geographic 3D, iŞTV, CNN Turk içeriklerini de kullanıcıların hizmetine sunuyor.

Samsung’un yeni güçlü çift çekirdek işlemcisi (Dual Core), tüketicilerin Samsung’un zengin içerik seçeneklerinin daha fazlasına tek seferde erişebilmesini sağlıyor. İşlemci, Web tarayıcısını kullanırken veya canlı TV seyrederken, bir yandan da birden fazla uygulamanın hem kullanımına, hem de indirilmesine olanak tanıyarak, kullanıcıya gerçek anlamda bir çoklu-görev deneyimi sunuyor.

Uzun yıllar boyunca gelişmelere ayak uydurabilecek bir şekilde tasarlanan ve geliştirilen yeni modeller, dünyada ilk defa ve sadece Samsung tarafından sunulan bu teknoloji ile Yonga üzerinde bulunan on-chip sistemi sayesinde, her yıl yeni bir TV almaya ihtiyaç duymadan, yeni teknolojilerin hâlihazırdaki TV’ye entegre edilmesini sağlıyor.

İşlem TV’nin arkasında bulunan basit bir soketle gerçekleştirilecek ve modüller gelecek yıldan itibaren satışa sunulacak.

Aile bağlarını güçlendiren televizyon

Yeni televizyonlar, Samsung’un sektörde türünün ilk örneği olan yeni bir dizi özel hizmeti sayesinde, kullanıcının televizyonuyla yapabileceklerini artırarak çoklu ekran dünyasının olanaklarıyla buluşuyor:

• Family Story kullanıcıya büyük ekranda fotoğraflarını düzenleme ve slayt gösterilerinin tadını çıkarma olanağını sunuyor. Ayrıca aile üyeleri bulundukları her yerden cep telefonları, tablet bilgisayarları, PC’leri veya televizyonları aracılığıyla not ve hatırlatmaları paylaşabiliyorlar.

• Fitness özelliği kullanıcıya Samsung TV’sinden mobil bir Fitness uygulaması aracılığıyla bir Samsung akıllı telefonla iletişim kurma imkanı sunuyor. Kullanıcı, ayrıca WiFi özellikli bir tartıya bağlanarak kilosunu kontrol edebiliyor ve TV’nin içindeki kamerayı kullanarak sanal bir ayna oluşturabiliyor ve egzersiz programını izleyebiliyor.

• Kids özelliği, çocuklar için zengin bir eğlenceli-eğitici uygulama ve oyun çeşitliliği sunuyor. Bu özellik, ebeveynler tarafından kontrol edilebiliyor ve izlenebiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun