Donanim 15 ARALIK 2011 / 12:07

Samsung 'kablosuz' monitörünü piyasaya sunuyor

Samsung 'kablosuz' monitörünü piyasaya sunuyor

Samsung Electronics, yeni Central Station monitörü C23A750X’i tanıttı.Monitör, kablosuz bir güvenlik cihazını dizüstü bilgisayara takarak kablosuz iletişim kurabiliyor.C23A750X bir dizi farklı özelliğe sahip yerleştirme istasyonu (docking station) gibi merkezi monitör çözümleri sunuyor. Otomatik kablosuz bağlantı tespit etme özelliği, verileri on kat daha hızlı aktaran yerleşik USB 3.0, izleme deneyimini optimize eden ergonomik çift dayanak noktalı tasarım bulunan Central Station C23A750X, HDMI, USB, Ethernet/LAN, RGB ve Audio gibi birden çok bağlantı seçeneğini barındırıyor.

Daha az kablo, daha düzenli çalışma ortamı

Monitörle birlikte satılan kablosuz bir güvenlik cihazını dizüstü bilgisayara takmak ve monitörü 1metre uzağa yerleştirmek yoluyla kullanıcılar dizüstü bilgisayar ve monitörlerini otomatik olarak birbirine bağlayabiliyor. Ayrıca, Central Station’ın çift dayanak noktalı tasarımı kullanıcıların ekranlarını hem yatay hem de dikey şekilde onları rahat ettirecek pozisyonda kullanmalarınaolanak sağlıyor.

Yerleşik USB 3.0, verilerin USB 2.0’a oranla 10kat daha hızlı aktarılmasını sağlıyor. USB 3.0 aynı zamanda cihazı normal elektrikle şarj olma süresinden iki kat daha hızlı şarj ediyor.

Samsung Türkiye BT ürünleri satış ve pazarlama müdürü Barış Kestep de yeni montitörle ilgili olarak; “Bu monitör masalarınızdaki diğer cihazları kullanırken sizin konforunuzu en üst seviyeye taşıyacak, çift monitöre ihtiyaç duyan dizüstü bilgisayar kullanıcılarının ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılayacak” dedi.