Donanim 07 AĞUSTOS 2012 / 11:25

Samsung Galaxy Note 10.1 tanıtıldı

Samsung Galaxy Note 10.1 tanıtıldı

Samsung, kullanıcıların yaratıcılığını ve üretkenliğini artırmayı hedefleyen GALAXY Note serisinin yeni modeli GALAXY Note 10.1’i tanıttı. 10.1 inç ekrana sahip yeni cihaz, bir kalem-kağıdın işlevselliğini ve hassasiyetini sunan S Pen teknolojisini kullanıcılara sunuyor. Kullanıcılarına 10.1 inç ekran ekran üzerinde aynı anda çoklu görevleri yürütebilmelerini sağlayan çoklu ekran özelliğine sahip cihaz, 1.4GHz dört çekirdekli işlemci ve 2GB RAM'le verimli bir kullanım vadediyor. Çeşitli not şablonları ve üretken uygulamaları da içeren S Pen kullanımını da kullanıcılarına sunan cihaz, Learning Hub ve Adobe Photoshop Touch gibi önemli özelliklere ve becerilere sahip.

Cihazın sunduğu çoklu ekran özelliği sayesinde kullanıcılar aynı anda iki farklı uygulamayı verim kaybı olmadan kullanabilme imkanına sahip oluyorlar. Bir yandan internet sayfalarını ve videoları görüntüleyebilen kullanıcılar, diğer yandan ekranı bölerek S Pen ile fikirlerini yazabiliyor veya çizim yapabiliyor. Üstelik özgürce istediği görüntüleri kopyalayabiliyor, kesebiliyor ve bu görüntüleri diğer ekrana yapıştırarak üzerine kişisel notlar yazabiliyor.n tadını çıkarmasını sağlıyor.

Kişiselleştirilmiş ve düzenli not tutma için S Pen ve S Note

Doğal yoldan kişiselleştirilmiş ve nitelikli içerik yaratmaya olanak tanıyan 6.5 mm'lik S Pen, doğrudan cihazın içine yerleştirilmiş ve çıkarıldığı zaman S Note, S Planner, Crayon physics, Adobe Photoshop Touch, ve Polaris Office gibi özel olarak geliştirilmiş uygulamaların bulunduğu menüyü otomatik olarak başlatıyor.

Kullanıcılara notları ve çizimleri diğer dijital içerikler ve kullanıma hazır şablonlarla birleştirme imkanı veren S Note, Shape Match ve Formula Match özellikleri S Pen ile elle yazılmış nümerik formülleri çözüyor ve geometrik şekilleri düzeltiyor. Bunun yanı sıra arama motorlarına bağlantılı olduğu için kullanıcılar, ekranlar arasında geçiş yapmadan içerik araştırması yapabiliyor ve edindikleri bilgileri sürükleyip bırakabiliyor.

Cihaz,  kullanıcıların ders dinlerken doğrudan elektronik ders kitabına ot almalarını veya kompozisyon yazarken aynı anda internetten araştırma yapabilmelerine olanak tanıyor. Her yaş için multimedya öğrenim içeriğine erişim sağlayan Learning Hub servisi, ders programı oluşturma ve performans yönetimini de kullanıma sunuyor. Cihazın tanıtımından itibaren Kore, İngiltere, Fransa, Almanya , İtalya, İspanya, Çin ve Singapur'da kullanılabilecek olan servis 2012 yılı sonuna kadar 20 ülkeden fazlasında Samsung Apps üzerinden indirilebilecek.Donanım özellikleri

1.4GHz dört çekirdek işlemci ve 2GB dahili RAM'e sahip cihaz, 5 megapiksel bir ana kamera ve ön panelde 1.9 megapiksel bir kamerayı kullanıcılarına sunuyor. Kullanıcının göz hareketlerini takip ederek, ekrana bakılırken ekran ışığını hep açık tutan 'Smart Stay' özelliğini bulunduran cihaz, Pop Up Play gibi kullanıcı başka işlerle uğraşırken aynı anda ekranın istediği köşesinden video seyretmesine olanak sağlayan bir özelliği de kullanıcılarına sunuyor.

Wi-Fi özellikli model, tanıtım ile birlikte satın alınabilecek Wi-Fi ve 3G HSPA-Plus bağlantılı model ve yılın ilerleyen dönemlerinde satışa sunulacak Wi-Fi ve LTE bağlantılı model olmak üzere üç farklı bağlantı seçeneği sunan cihaz, Ağustos ayında kademeli olarak çeşitli global ve yerel pazarlarda satışa sunulmaya başlayacak.

Konuyla ilgili konuşan Samsung Electronics BT ve Mobil İletişim Bölümü Başkanı JK Shin, cihazın şirketlerinin kişiselleştirilmiş ve etkileyici bir içerik oluşturmanın yanı sıra verimli bir mobil deneyim sunan ürünler yaratma konusundaki kararlılıklarını gösterdiğinin altını çizdi. Shin, geçmişten bugüne daha üretken ve yaratıcı olmanın en özgün ve doğal yolunun notlar almakla, yeni fikirleri anında yakalamakla ve bu fikirleri gerçekleştirmek için taslaklar oluşturmakla mümkün olduğunu belirtti. Cihazın da, bu fikirlerini destekleyen bir ürün olduğunu sözlerine ekledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun