Donanim 09 KASIM 2010 / 14:54

Samsung'dan çift ekranlı Galaxy S geliyor

Üstelik cep telefonlarında şimdiye kadar denenmemiş bu yaklaşım gayet faydalı olacak gibi.

Üstelik cep telefonlarında şimdiye kadar denenmemiş bu yaklaşım gayet faydalı olacak gibi.


Samsung'un şu aralar gündemde olan ve bolca satan üst uç akıllı telefon modeli Galaxy S'in kod adı Continuum olan bir sonraki sürümü gün yüzüne çıkmaya başladı. Telefon, tıpkı Galaxy S'te olduğu gibi neredeyse tüm yüzeyini kaplayan geniş bir dokunmatik ekranla birlikte gelecek. Ancak Galaxy S'ten farklı olarak, bu dev ekranın altında ince bir ikinci ekran barındıracak.

Çift ekran çözümleri istiridye tasarımına sahip cep telefonlarına çok uzun zamandır kullanılmakla birlikte, geniş yüzeyli dokunmatik akıllı telefonlarda kullanımı bir ilki simgeliyor. Bu ince ekranda o anki ihtiyaca göre gelen mesajlar, sosyal medya durumları, haber başlıkları veya o an kullanılmakta olan uygulamaların kontrolleri gibi simgeler yer alacak. Böylece örneğin bir SMS veya Twitter mesajını okumak için büyük ekranı çalıştırmanız gerekmeyecek, bu da pil ömrüne önemli ölçüde katkıda bulunacak.

Telefonun yakında piyasada olması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun