Donanim 11 EYLÜL 2009 / 06:54

Samsung'dan 3 boyutlu yeni monitör

Samsung 2233RZ oyun, film ve eğitsel deneyimler için tasarlandı ve monitör Eylül sonu itibarı ile Türkiye'de satışa sunuluyor.

Samsung 2233RZ oyun, film ve eğitsel deneyimler için tasarlandı ve monitör Eylül sonu itibarı ile Türkiye'de satışa sunuluyor.


Samsung 2233RZ monitor ilginç tasarımı ve performansı ile dikkat çekiyor. Monitör ince, parlak siyah çerçeveli bir ekrana sahip ve tek bir dokunuş ile üç boyutlu ve iki boyutlu görüntü arasında geçiş yapılmasını sağlayan bir kısayol tuşu ile kullanıcılara iki farklı seçenek sunuyor.

Samsung Electronics Türkiye IT Satış ve Pazarlama Müdürü Barış Kestep her geçen gün daha fazla kullanıcının yüksek performanslı grafik kartlar ile oyun ve film izleme zevkini dikkate aldığını belirterek "Eğlence içerikleri yaygınlaştıkça, bu içeriklerin en iyi performansa ulaşması için daha iyi donanım ihtiyacı da artıyor. Eğitmenler için 3 boyutlu modelleme ile uğraşan ya da en yeni bilgisayar oyunlarının tutkunlarına ihtiyaçlarını karşılayacak bir ürün sunuyoruz" dedi.

Samsung, yeni monitöre eklediği kapanma zamanlayıcısı ile enerji tasarrufu için kullanıcı tarafından belirlenen saatlerde kendiliğinden kapanıyor. Diğerlerinden farklı olarak, Samsung 2233RZ 5:4 ya da 4:3 oranlı görüntüleri gerçek formatlarında izleme olanağı sunuyor. Saniyede 120 kare görüntüyü kayıpsız ekrana aktarabilen, bu 120 Hz monitor, akıcı bir görüntü kapasitesine sahip.

3D Vision 3 Boyutlu Stereoskopik Deneyim3D Vision donanımı ile 2233RZ, piyasaya çıkmış olan 350'den fazla oyunu otomatik olarak stereoskopik üç boyutlu formata çevirirken hiçbir eklentiye de ihtiyaç duymuyor. Ürün kamera deklanşör aynası şeklinde tasarlanmış aktif gözlükler ile her bir göz için iki kat çözünürlük ve geniş bir görüş açısı sağlarken, pasif gözlüklere göre farklı bir üç boyut deneyimi sunuyor.Ayrıca numaralı gözlük kullanan kişilerde izleyeni içine çeken stereoskopik üç boyutlu görüntü deneyimini yaşayabiliyor. Ayarlanabilir burun destekleri sayesindede her kullanıcı kendi yüzüne en uygun olan bu gözlükleri kullanabiliyor. Standart USB kablosu ile bilgisayardan güç alan üç boyutlu gözlükler, tek bir şarjla bir hafta boyunca kullanılabiliyor ve pillerin yenilenme ihtiyacını neredeyse ortadan kaldırıyor. Tüm bunlara ek olarak, gözlükler 10 dakika süreyle kullanılmazsa, akıllı devreler pil ömrünü korumak için aygıtı kapatıyor.

Ürünün satış fiyatı henüz açıklanmadı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun