Donanim 06 MAYIS 2009 / 07:56

Samsung'dan 2.5 cm inceliğinde plazma

Samsung'un yeni televizyonunun eski modellere oranla yüzde 50 daha ince olacağı söyleniyor.

Samsung'un yeni televizyonunun eski modellere oranla yüzde 50 daha ince olacağı söyleniyor.Samsung ilk olarak CES fuarında gösterilen 8-serisi plazma HDTC'leri duyurdu. 50 inç 850 PAVV sadece 29 mm kalınlığında. Eski modellere oranla yüzde 40 daha etkin enerji tasarrufu sağlıyor. Bir önceki nesil plazma modellerinden yüzde 20 daha hafif. 1080p çözünürlüğe sahip televizyonun DLNA desteği bulunuyor. Gerekli yazılımlar ve USB 2.0 girişleri ile birlikte televizyon, kullanacılara DivX videoları seyretme, flash belleklerden MP3 ses dosyaları çalma ve fotoğraf görüntüleme olanağı sunuyor. Ayrıca yine aynı özelliklerde, 58 inçlik yeni bir modelin hazırlandığı söyleniyor.


Modellerle ilgili henüz fiyat bilgisi yok. Samsung Kuzey Amerika'da 8-serisi plazmaları henüz piyasaya sürmedi. Piyasaya sürülecek ilk modellerin bu seriden çıkıp çıkmayacağı da belli değil.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun