Donanim 15 NİSAN 2010 / 12:02

Samsung, çift ekran LCD eğlenceyi artıracak

Samsung, yeni fotoğraf makinesi 2View ile dijital kamera ailesini genişletiyor.

Samsung, yeni fotoğraf makinesi 2View ile dijital kamera ailesini genişletiyor.


Samsung, çift LCD ekranlı (2View) dijital kamere ailesini PL150 ve PL100 modelleri ile genişletiyor. Samsung'un çift ekranlı LCD teknolojisine sahip yeni PL150 ve PL100 fotoğraf makineleri, yükseltilmiş birçok özellikleri fotoğraf makinesinin hem önünü hem de arkasını kullanarak fotoğraf çekmeyi daha kolay hale getiriyor.

PL150 ve PL100'ün önünde yer alan 1.5 inç renkli LCD ekran, kullanıcıların çekeceği kareyi görmelerini sağlıyor. Aynı zamanda yeni bir özellik sayesinde de 1.5 inçlik ön LCD ekranla fotoğrafın yanı sıra video da çekebiliyor. PL150 ile kullanıcılar saniyede 30 kare 720p HD video kaydedebilirken, isteğe bağlı olarak kullanılabilen HDMI adaptör sayesinde HDTV veya HD ekranlarında dijital karelerinin yanı sıra HD videolarının keyfini çıkarabiliyor.

Samsung 2View PL150 ve PL100'de de bulunan Smile Shot özelliği, gülüşünüzü yakaladığı zaman deklanşöre otomatik olarak basarak istediğiniz yakalamanızı sağlıyor. Çiftler için özel tasarlanan ‘çift çekimi' özelliği ise çiftler birbirine yaklaştığı an otomatik olarak çekim yapıyor.

Fotoğraf makinesinde bulunan zamanlama özelliği, çekilecek karenin ön görüntüsüyle ve ön LCD ekranda yer alan geri sayım aracı ile fotoğrafın ne zaman çekileceği bilgisini veriyor ve kameranın ne zaman video çekmeye başlayacağını da gösteriyor.PL 150'nin 5x optik zoom özellikli 27 milim geniş açı lensi size çok daha geniş bir kadraj sunuyor. Makine yedi derece özel çekim açısı ile tripod gerektirmeden portre çekimlerine imkan tanırken, gövdesinde ortam tonlarıyla birlikte oluşan ince renk değişimleri kişisel tarzınızı tamamlıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun