Donanim 25 TEMMUZ 2012 / 15:59

Samsung 7 Serisi GAMER dizüstü Türkiye'de

Samsung 7 Serisi GAMER dizüstü Türkiye'de

Samsung, oyun severler için geliştirdiği 7 Serisi GAMER dizüstü oyun bilgisayarlarını Türkiye'deki kullanıcılarla buluşturdu. Dört çekirdekli Intel Core i7 işlemciye sahip cihaz, 2 GB DDR5 bellekle donatılmış NVIDIA GTX675M HD grafik kartı ve 1 TB kapasiteli 7200 rpm 8GB’lık Express Cache hdd içeriyor. Tam HD 1920X1080 çözünürlüklü, 17.3 inçlik ekranıyla kullanıcılarına kaliteli bir görüntü vadeden cihaz, 3D surround ses sistemini de kapsıyor.

Performansa dayalı özellikleriyle öne çıkan cihaz, kullanıcılara sunduğu farklı özelliklerle de dikkat çekiyor. Cihazda bulunan Mod Kadranı kullanılarak, dört farklı optimizasyon modundan tercih edilen kolayca seçilebiliyor. Bunun yanı sıra esas mod olan “Oyun” moduna ek olarak, günlük kullanım için “Dengeli”, sessiz ortamlarda kullanım için “Kütüphane” ve pilden maksimum performans elde etmek için de “Yeşil” modu bulunuyor.

Cihaz sahip olduğu ergonomik, yuvarlak hatlı tuşlara sahip, 2.7mm’lik tuş vuruşu ve ayrık ok tuşlarıyla masaüstü bilgisayar klavyesi tipi oyun klavyesi, dizüstü bilgisayarda oyun sırasında kullanıcıya daha fazla kontrol sağlıyor. Karanlıkta sorun yaşanmaması için arkadan beyaz bir aydınlatmaya sahip olan klavye, oyun moduna geçildiğindeyse mavi aydınlatmaya geçiş yapıyor.

Konu hakkında konuşan Samsung Dizüstü Bilgisayarlardan Sorumlu Ürün Müdürü Burak Pamir, şirket olarak 7 Serisi GAMER ile üstün performans ve kaliteli oyun özellikleri sunan bir dizüstü bilgisayarı ürettiklerini söyledi. Pamir, yüksek standartlarda doğrudan oyun severlerin oyun tutkularına hitap eden, farklı birçok etkinlik için optimum performans sunan cihazın oldukça dikkat çekici olduğunu ifade etti.

Teknik Özellikler

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun