Donanim 27 NİSAN 2010 / 11:15

Samsung 3D televizyonlar Türkiye’de

Samsung’un 3D televizyonları raflardaki yerini aldı. Modellerin fiyat aralığı 3.300 ila 9.000 TL arası olacak.

Samsung’un 3D televizyonları raflardaki yerini aldı. Modellerin fiyat aralığı 3.300 ila 9.000 TL arası olacak.


Samsung, 3D LED TV'lerin yanı sıra LCD TV, Plazma TV ve Blu-ray oynatıcıları, ev sinema sistemleri ve 3D gözlüklerle 3D keyfi sunuyor

Samsung 3D TV'ler, çok daha derin ve gerçekçi bir 3D deneyimi yaratmak için otomatik 3D dönüştürme sistemini kullanıyor. Dünyada ilk kez Samsung tarafından sunulan, 2D içeriklerinden 3D'ye geçişi tek bir tuşla mümkün kılan teknoloji, 3D özellikli bir Blu-ray oynatıcı ile 3 boyutlu bir program ya da film esnasında, 3D giriş sinyallerini tam ve kesin olarak saptayarak yeni bir eğlence ortamını deneyiminize sunacak stereoskopik görüntüler oluşturuyor. Göze doğal görünen bu stereoskopik görüntüler ile gerçek bir derinlik algısı oluşuyor ve standart 2D program ve filmleri netlikle 3D görüntülere dönüştürüyor. 3D görüntülerin oluşturulmasında anahtar görevi TV panelleri üstleniyor. Samsung TV panellerinde yerleşik durumda bulunan Cross-talk teknolojisi, panel üzerinde sol ve sağ göz için ayrı olarak oluşturulan 3D görüntüler arasındaki tepki süresini kısaltıyor. Gelişmiş bir titreşim-azaltıcı algoritma kullanan Samsung televizyonlar, 3D Blu-ray oynatıcı ile seyredilen filmlerde ya da düşük yenileme oranına sahip diğer görüntülerde oluşan titreşimi de düşürüyor.

Ürünlerin tanıtımı için yapılan basın toplantısında konuşan Samsung Electronics Türkiye Genel Müdürü C.S. Lee, "3D televizyonların, sundukları eğlence imkanları ile vazgeçilmez olacağından hiç şüphemiz yok. Samsung olarak amacımız, her evde 3 boyutlu seyir deneyiminin yaşanmasına katkıda bulunmak ve ürünlerimiz ile bu deneyimi en kaliteli şekilde sunmak olacak" dedi. Lee'den sonra söz alan Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlama Direktörü Lemi Paksoy ise yeni ürün kategorisi ile ilgili olarak, "Samsung, geçtiğimiz yıl LED TV'ler ile ev eğlencesinde yeni bir kategori açtı. Şimdi de 3D LED TV'ler ile bu kategoriye yeni bir boyut ekliyoruz. 3D, çığır açan bir teknolojiden çok daha fazlası.. 2010'da tüm dünyada 2 milyondan fazla 3D televizyon satışı yapmayı planlıyoruz. 3D televizyon pazarının da 4 milyona ulaşacağına inanıyoruz. DreamWorks Animation SKG ile bir anlaşma imzalayan Samsung, 3D Blu-ray oynatıcı veya Ev Sinema Sistemi alanlara3D gözlük ve DreamWorks Animation'ın Monsters vs. Aliens filmini 3D Blu-ray özel bir pakette sunuyor. Aynı zamanda 2010 yılının ikinci yarısında DreamWorks Animation'ın Shrek filmi serisi de Samsung kullanıcılarına 3D Blu-ray olarak sunulacak" şeklinde konuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun