Donanım 26 KASIM 2015 / 17:18

Samsung 128 GB RAM'i tek slota sığdırıyor

Samsung'un sunucularda kullanılması için hazırladığı RAM'ini duyurdu.

Akıllı telefonlarda ayarsız çıkışlarına (2250 ppi ekran gibi) alıştığımız Samsung, yine ayarsız bir donanımla karşımıza çıkıyor. "Ayarsız" diyerek konuya mizah katıyoruz tabii fakat Samsung'un çipleri, pikselleri, sensörleri küçülterek aynı boyutta çok daha fazlasını sunabiliyor olması takdire şayan. Firmanın son çıkışı ise RAM tarafında.

Samsung'un yeni RAM'i, çiplerinin 3D biçimde yerleştirilebiliyor olmasıyla tam 128 GB kapasiteye ulaşabiliyor. Sunucular için hazırlanan bu RAM'ler, DDR4 formunda. Firma yetkilileri, RAM'in 2400 megabit hızında veri aktarımı yapabildiğini söylüyor.

Bu çılgın RAM ile beraber 96 slota sahip sunucular tam 12.288 GB RAM'e sahip olabilecek. Tek sunucu için miktar başarılı olsa da bu ürünün fiyatıyla muhtemelen Skyrim oynanacak bir sok kullanıcı bilgisayarı toplanabilecektir. Fiyat ve çıkış bilgisi hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun