Donanim 21 ARALIK 2010 / 14:53

Samsung’dan cep boyutunda HD video kamera

Telefon sanıp aldanmayın, Samsung’un cep boyutlu kamerası döner merceklere sahip.

Telefon sanıp aldanmayın, Samsung’un cep boyutlu kamerası döner merceklere sahip.


Samsung, ‘doğrult ve çek’ video kamera serisine yeni bir model daha ekledi. Seriye eklenen HD çözünürlüklü HMX-E10, hemen hemen her açıdan çekim yapabilme özelliği sunan 270 derece dönebilen mercekleriyle öne çıkıyor.

HMX-E10’un döner merceği yaratıcılığı teşvik ederken, video çekimine yeni bir anlayış katıyor ve kullanıcılara kamera arkasından çıkıp, çektiği görüntülerin içinde yer almasını sağlıyor.

Yerleşik USB bağlantı noktasıyla gelen HMX-E10, kullanıcıların video kameralarını bilgisayara doğrudan herhangi kabloya gerek kalmadan bağlamalarına olanak sağlıyor. USB bağlantısı ayrıca cihazın pilini şarj etmek için de kullanılabiliyor.

Kolay bağlantı özelliğinin yanı sıra HMX-E10, Samsung’un oynat-düzenle-paylaş programını kullanıyor. Bu sezgisel program, kullanıcılara çektikleri filmleri herhangi bir bilgisayarda, destekleyici bir yazılım yüklemelerine gerek kalmadan, düzenlemelerine ve oynatmalarına olanak sağlıyor.

HMX-E10, geniş 1/3.2 inç’lik CMOS sensöre sahip olmakta birlikte, 1920X1080 çözünürlüklü HD özellikli videoları (30p/H.264) çekebiliyor.

Video kameranın arka kısmında 2.7 inç genişliğinde, dokunmatik LCD ekran dikey olarak yer alıyor. Video çekimi yapılırken, HMX-E10’un LCD ekranı iki bölüme ayrılıyor: üst bölümde o an çekilen görüntü, birebir olarak kareye yansıyor; alt bölümde ise bir dizi dokunmatik kontrol tuşları yer alıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun