Donanim 02 ŞUBAT 2009 / 11:02

Rock yıldızı olma hayali kuranlara yeni oyun

UltimateBand ile Wii ve DS kullanıcıları, eski ve yeni çeşitli şarkılardan oluşan seçkileri, isterlerse Wii kumandası ve Nunchuk ile isterlerse de DS’i bir kumanda gibi kullanarak hem çalacak hem söyleyecek.

UltimateBand ile Wii ve DS kullanıcıları, eski ve yeni çeşitli şarkılardan oluşan seçkileri, isterlerse Wii kumandası ve Nunchuk ile isterlerse de DS’i bir kumanda gibi kullanarak hem çalacak hem söyleyecek.


Guitar Hero ve Rock Band’den sonra bir rock yıldızı olma hayali kuranlar için yeni bir platform daha var artık. Şubat ayında raflardaki yerini alacak olan UltimateBand, Wii ve DS kullanıcıları için iki farklı paket halinde satışa sunulacak. UltimateBand Wii de bir rock yıldızı gibi bir müzik kariyeri oluşturabilecek, bu kariyerinize kısa sürede ailenizi ve arkadaşlarınızı da ortak edebileceksiniz. Dünyanın ünlü kulüplerinde, hayranlarınıza konser verebileceksiniz. White Stripes, The Who, The Jonas Brothers, Weezer gibi popüler gruplaran şarkılar, UltimateBand Wii’de olacak.UltimateBand Wii’nizi aldıktan sonra ilk iş olarak, rock grubundaki 4 rolden birini üstleniyorsunuz: Bateri, gitar, bas gitar veya grup lideri. Her rolün Wii kumandası ile yönlendirilen kendine özel hareket mekanikleri bulunuyor. İsterseniz kendi karakterlerinizi oluşturarak kendi özgün müzik grubunuzu da kurabilirsiniz. Oyunun hikâye modu da bulunuyor. Yani ister bir hikâyeye başlıyorsunuz, ister dilediğiniz zaman tek şarkılık konser veriyorsunuz. Ayrıca, hayal ürünü ve gerçek müzik sahneleri sunan UltimateBand’te, oyuncuların performanslarına ve seyircilerin tepkilerine göre çalınan mekanlar da canlanıyor.Ritim tabanlı bir müzik oyunu olan UltimateBand DS’de ise bir kayıt stüdyosu bulunuyor. Güncel ve klasik müziklerden oluşan 15 parça, bateri, gitar, bas gitar veya ritim gitar kullanarak çalınıyor. Ayrıca oyuncular, Nintendo DS’in dokunmatik ekranını kullanarak, kendi orijinal müziklerini de oluşturabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun