Donanim 17 TEMMUZ 2009 / 11:55

Rock'n Coke için geri sayım başladı

Rock'n Coke Festivali bir yıl aradan sonra yeniden düzenleniyor. Festival heyecanı bu haftasonu Tuzla’da İstanbul Park'ta.

Rock'n Coke Festivali bir yıl aradan sonra yeniden düzenleniyor. Festival heyecanı bu haftasonu Tuzla’da İstanbul Park'ta.


Festivalde Linkin Park, Nine Inch Nails, The Prodigy, Kaiser Chiefs, Santigold, Jane's Addiction, Janelle Monae, Juliette Lewis, Howling Bells, D2, Cold War Kids, Razorlight gibi yabancı grup ve şarkıcıların yanı sıra Türk rock'unun önde gelen isimlerinden Duman, Manga-Cartel, Hayko Cepkin, Emre Aydın ve Aylin Aslım da sahne alacak.

Bu yıl festival alanı toplam 57 saat canlı kalacak. Her yıl olduğu gibi bu sene de 'Hayata Artı' gençlik programına ev sahipliği yapacak. Coca-Cola Türkiye ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından oluşturulan 'Hayata Artı' programı kapsamında, gençler buraya gelerek tasarladıkları çevre projelerini sergileyecek.


300'den fazla müzisyenin sahne alacağı festival, Tuzla ilçesinde bulunan İstanbul Park'ta 80 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek. Alanda 15 bin kişilik kamp alanı bulunacak. 70 kişilik bir izci ekibi katılımcılara yol gösterecek. Festival alanında 18 mağazalık çarşı alanı, yiyecek ve içecek stantları ile 17 farklı yiyecek noktası, 165 mobil tuvalet, 24 el-yüz yıkama ünitesi, engelliler için 4 tuvalet ve özel bir platform, 10 yataklı hastane, tam teşekküllü bir laboratuvar, bir dijital röntgen otobüsü ve 4 ambulans hizmet verecek. Festival süresince 100 kişilik sağlık ekibi de 24 saat görev yapacak. Festival alanına ulaşım için 10.00-22.00 saatleri arasında İETT otobüslerince sefer düzenlenecek.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun