Donanim 02 MAYIS 2012 / 10:33

RIM müziğe 'uzaktan erişim' sağladı

RIM müziğe 'uzaktan erişim' sağladı

Şirket, kullanıcılarının BlackBerry akıllı telefon, BlackBerry PlayBook tablet veya Bluetooth özellikli cihazlarıyla ev veya araçlarında kablosuz olarak müzik dinleyebilmelerine olanak sağlayan BlackBerry Music Gateway'in tanıtımını gerçekleştirdi.Orlando’daki BlackBerry World’de tanıtımı gerçekleştirilen cihazla birlikte kullanıcılar, müzik parçalarını stereo sistemlerinden 9 metreye kadar mesafeden kontrol edebiliyor. Kullanıcılar Gateway'e, NFC destekli BlackBerry cihazlarını dokundurarak bağlanabildikleri gibi Bluetooth özellikli cihazlarla Bluetooth bağlantı da yapabiliyorlar. Bunun yanı sıra cihazla birlikte gelen RCA veya 3.5 mm'lik kablo yardımıyla kullanıcılar her türlü stereo ekipmanıyla bağlantı kurabiliyorlar.

Cihaz, kablosuz kumanda özelliğiyle kullanıcılarının parça çalma, değiştirme ve ses seviyesi gibi ayarlamaları uzaktan kontrol edebilmelerini sağlıyor. Bunun yanı sıra cihaza kişisel müzik arşivlerine senkronize edebilen kullanıcılar BlackBerry Music Store veya BlackBerry App World üzerinden birçok albüm, şarkı ve uygulamaya ulaşabilecekler.

BlackBerry Music Gateway, Haziran 2012'den itibaren bu adres üzerinden 49,99 dolar karşılığında satın alınabiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun