Donanim 09 NİSAN 2012 / 09:32

RIM kurumların mobilite sorunlarını çözmeyi amaçlıyor

RIM kurumların mobilite sorunlarını çözmeyi amaçlıyor

RIM, devlet kurumları ve şirket müşterileri için yeni nesil mobil cihaz yönetim çözümü olan BlackBerry Mobile Fusion ile güvenli, güvenilir, ölçülebilir ve kolay yönetilebilirlik sağlamayı hedefliyor. BlackBerry, iOs ve Android cihazları için BlackBerry Enterprise Server’dan yola çıkarak geliştirilen BlackBerry Mobile Fusion, BlackBerry OS işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ve tabletlerin, Android ile iOS’in yönetimini kolaylaştıran düşük maliyetli, emniyetli, güvenilir ve ölçülebilir çözümler sunuyor. Bunun yanı sıra tüm cihazların kolay bir şekilde yönetilmesi için tek, birleşik ve web tabanlı bir konsol sağlıyor.

BlackBerry Mobile Fusion kullanıcılarına, BlackBerry akıllı telefonları ve PlayBook tabletlerinin yönetimi için  ileri seviyede BT yönetimi ve kontrolleri, dışa bağlı tek güvenlik bağlantısı, uygulanabilir BT politikaları, BlackBerry Balance teknolojisi desteği sunuyor. Bununla beraber kablosuz uygulama ve yazılım yükleme imkanıyla BlackBerry Enterprise Server’ın verimli özelliklerini ve güvenlik mimarisini bir arada sunuyor.

Kurumlar farklı alanlardaki cihazları yönetebilecek

Konuyla ilgili konuşan Research In Motion Kurumsal Ürün Yönetimi ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Alan Panezic, devlet kurumları ve şirketler için bir çok mobil cihazı aynı anda yönetmenin zor olduğunu ifade etti. Kurumların, çalışanların iş yerlerine kişisel mobil cihazlarını getirmeleri konusunda kendilerini baskı altında hissettiğini ve kurum mobilitesi konusunda sıkıntılar yaşadığını söyledi. Kurumların BlackBerry Mobile Fusion ile birlikte cihazların güvenliği konusunda en düşük paydaya inmelerine gerek kalmadığını ifade eden Panezic, yeni çözümün farklı alanlardaki cihazların kurumlar tarafından yönetilmesine imkan tanıdığını sözlerine ekledi.

Yönetilen cihaz sayısına göre ücretlendirilen BlackBerry Mobile Fusion yazılımı ücretsiz olarak indirilebildiği gibi, RIM tarafından sunulan 60 günlük deneme sürümüyle müşterilere uygulamanın pilot versiyonunu kullanabilme imkanı tanıyor. Kullanıcı başına 99 dolardan başlayan müşteri erişim lisansları aylık tercih edildiği durumda 4 dolardan ücretlendiriliyor.

Yazılımın 60 günlük deneme sürümüne bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun