Donanim 16 MART 2012 / 11:59

RIM'den Blackberry Playbook'a yardımcı geldi

RIM'den Blackberry Playbook'a yardımcı geldi

RIM açılıp kapanabilen, şık ve tablet için stand olarak da kullanılabilen ’BlackBerry Mini Klavye'yi kullanıcıların beğenisine sundu.6mm’lik ince tasarımıyla dikkat çeken mini klavye, hafifliği ile rahatça taşınabiliyor. Bunun yanı sıra BlackBerry PlayBook hareketleriyle uyumlu dokunmatik özelliklerle birlikte gelen ini klavye, bu özellikle aynı zamanda standart fare ve dizi üstü bilgisayarlardaki dokunmatik kontrollerle benzerlikler gösteriyor.

Tam şarj edilmiş klavye pil ömrü 30 saat olan cihaz, BlackBerry Playbook ile birlikte gelen mikro-USB şarj cihazını destekleyerek ikinci bir şarj cihazına gereksinimi ortadan kaldırıyor. Bluetooth üzerinden Playbook’a bağlanan mini klavye, tablet ile arasındaki geçişleri sağlayan bilgileri güvende tutmak için 128 bitlik bir kriptolama sistemine sahip.

Konuya değinen Teknolojik Aksesuarlar Yöneticisi James Poultun, BlackBerry, mini klavyenin kullanıcıların e-posta yazarken, belge oluştururken, internette sörf yaparken ya da diğer uygulamaları kullanırken işlerini kolaylaştıracağını vurguladı.

BlackBerry Mini Keyboard, www.shopblackberry.com adresinde dünya çapında $119.99’a ön sipariş ile satılıyor.