Donanim 19 EKİM 2009 / 12:06

RIM, BlackBerry Storm'u geliştirdi

Storm 2'nin yeni dokunmatik ekran sensörleri, Storm'a göre kullanımda büyük ölçüde farklılık yaratıyor.

Storm 2'nin yeni dokunmatik ekran sensörleri, Storm'a göre kullanımda büyük ölçüde farklılık yaratıyor.


RIM firması, güçlü satışlar elde ettiği ilk dokunmatik modeli, Storm'u bir yıl önce tanıttı. RIM şimdi Vodafone ve Verizon Wireless'da mevcut olan, geliştirdiği Storm 2 ile dönüş yapıyor.

Storm 2 öncülerine çok benziyor. iPhone'dan biraz daha kalın ve kısa olan cihaz biraz küçük bir ekrana sahip. En büyük değişim ise dokunmatik mekanizmada. Storm'da; ekran merkezi altında, ekrandaki seçimi aktifleştirmek için mikro bir düğme kullanılıyordu. Ancak bu düğme özelliği, Storm 2'de ekran köşelerinde bulunan sensörlerle yer değiştirdi. Bu küçük değişim kullanımda büyük fark yarattı. Storm'da yazarken, düğmeleri görmek için parmağınızı kaldırmak zorundaydınız bu da yazarken büyük bir sıkıntı idi. Oysa yeni tuşlar bu sorunu ortadan kaldıracak biçimde tasarlanmış, daha doğal ve daha hızlı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun