Donanım 29 ŞUBAT 2016 / 13:36

Raspberry Pi 4 yaşına girdi

Raspberry Pi, dördüncü yaşını ailenin yeni üyesi 'Raspberry Pi 3' ile kutladı.

Temel olarak bir eğitim projesi olarak geliştirilen Raspberry Pi, ilerleyen süreçte gördüğü ilgiyle çok daha geniş kitlelere hitap etmeye başladı. Oldukça düşük fiyata sahip olan cihaz sayesinde internete bağlanabilen kullanıcılar, ailenin yeni üyesi ile birlikte bluetooth ve Wi-Fi özelliklerinde de faydalanabilecekler. 

TechCrunch'ta yer alan habere göre, kullanıcıların talepleri doğrultusunda geliştirilen Raspberry Pi 3 35 dolarlık fiyat etiketiyle tüketicilerin yüzünü güldürecek gibi görünüyor. Bluetooth özelliğinin eklenmesiyle birlikte kablosuz fare ve klavye gibi cihazların da rahatlıkla bağlanabileceği yeni nesil bilgisayara, Wi-Fi üzerinden de pek çok cihaz etkileşim kurabilecek.

Cihazın teknik özelliklerine gelecek olursak, dört çekirdekli 1.2 GHz ARM Cortex A-53 64 bit işlemciye sahip olan Raspberry Pi 3, bir önceki versiyonda olduğu gibi 1 gigabayt RAM desteğine sahip. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun