Donanim 26 NİSAN 2010 / 09:59

Randy Olson Sergisi Türkiye'de

18 yıldır National Geographic Dergisi'nde fotoğrafçılık yapan Olson'un sergisi açılıyor.

18 yıldır National Geographic Dergisi'nde fotoğrafçılık yapan Olson'un sergisi açılıyor.


National Geographic Dergisi'nin ünlü fotoğrafçısı Randy Olson'un önceki çalışmalarından oluşan karma sergisi, İstanbul Kadıköy'deki Photo World Fotoğraf Merkezi'nde açılıyor. 27 Nisan'da düzenlenecek kokteyl ile açılacak olan sergi, 9 Mayıs tarihine kadar gezilebilecek.

Dünyanın birçok yerinde National Geographic için çektiği fotoğraflarla tanınan Randy Olson, 2003 yılında Pictures of the Year International yarışmasında "Yılın Dergi Fotoğrafçısı" ödülüne layık görüldü. Ayrıca 1992'de yine aynı yarışma "Yılın Foto Muhabiri" seçilerek 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana büyük ödülü kazanan iki isimden biri oldu. Yine National Geographic Dergisi için Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Parkları, Earth Day, Rusya Putorana Platosu, İndus uygarlığı, Karadeniz, Avustralya'nın Muson Yağmurları, Küresel Balık Krizi gibi birçok konuda proje hazırladı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun