Donanim 26 ŞUBAT 2013 / 11:50

Qualcomm veri hızını artırmaya hazırlanıyor

Qualcomm veri hızını artırmaya hazırlanıyor

Qualcomm, ince formdaki dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve hibrit bilgisayarları da kapsayan mobil cihazlar için sektörün ilk gelişmiş bütünleşik 4G LTE veri bağlantılı platformunu duyurdu. 

Temelinde Qualcomm Technologies’in Gobi yonga setleri, -MDM9225 ve MDM9625- bulunan bu teknoloji, sektörün LTE şebeke birleştirmesini ve 150Mbps’ye kadar çıkan veri hızlarıyla LTE Category 4’ü destekleyen ilk bütünleşik mobil işletim çözümü.

Qualcomm Technologies Başkan Yardımcı ve Qualcomm Mobile Computing Eş Başkanı Cristiano Amon konuyu şu şekilde değerlendirdi:
“42Mpbs hızındaki 3G, 4G LTE ve geliştirilmiş 4G LTE’ni de kapsayan geniş Gobi yonga seti portföyümüz, dünya çapındaki en hızlı ağlara kusursuz bağlantı desteği sağlayan, sektörün çoklu bant LTE lideridir.” dedi ve konuşmasına şöyle devam etti: “En son çıkan bu eklenti kurumlar, küçük ve orta ölçekli işletmeler ve tüketicilere yönelik sektörler arasında kolayca yürürlüğe konarak son kullanıcılara HD içerikleri yükleme ve oynatma, büyük boyutlu dosyaları hızlı bir şekilde paylaşma ve dünya üzerinde nerede olurlarsa olsunlar bağlantı kurma olanağı sağlıyor.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun