Donanim 13 ARALIK 2012 / 11:24

Qualcomm Snapdragon S4 serisine dört çekirdekli işlemcileri kattı

Qualcomm, Snapdragon S4 mobil işlemci ailesini dört çekirdekli işlemcilerle genişleterek, yüksek hacimli 3G telefonlar için yüksek kaliteli multimedya ve bağlantı özellikleri sunmayı amaçlıyor. 1080p görüntü çekme ve oynatma kapasiteli Adreno 305 GPU ve 13 megapiksele kadar kamera ile donatılan MSM8226 ve MSM8626 işlemcileri, akıllı telefonlarda kaliteli grafikler ortaya koyarken, uzun pil ömrü sunmak üzere geliştirildi. Her iki işlemcinin UMTS, CDMA ve TD-SCDMA deneme sürümleri müşteriler için 2013 yılının ikinci çeyreğinde hazır olacak.

İşlemciler, dört çekirdekli CPU işlemciden aldığı gücün yanı sıra, yeni WTR2605 çok modlu radyo alıcı-vericisini de bünyesinde barındırıyor. Bunun yanı sıra TD-SCDMA, CDMA 1xAdv ve HSPA+ desteği gibi Çin’e özel gereksinimleri de karşılıyor. WTR2605 alıcı-vericisi, GLONASS ve Beidou desteğiyle birlikte, yüksek performanslı, entegre bir GPS çekirdeğine sahip. Düşük enerji tüketimi için en iyi hale getirilen WTR2605 alıcı-vericisi, önceki nesillere göre yüzde 40 daha fazla enerji tasarrufu ve yüzde 60 daha düşük ayak izi sunuyor.

Konuyu değerlendiren Qualcomm Technologies Başkan Yardımcısı ve Mobil ve Bilgi İşlem Ürünleri Eş Başkanı Cristiano Amon şöyle konuştu;
“Qualcomm Snapdragon S4 ailesinin büyümesiyle, yüksek hacimli akıllı telefonlarda performans ve düşük enerji tüketimi konusundaki liderliğimiz de devam ediyor" şeklinde konuştu. “Bu genişletilmiş yol haritası, bütçesini düşünen müşterilerimize etkileyici akıllı telefonlar sunmak amacıyla farklılaştırılmış özelliklere sahip alternatifler ortaya koyuyor”

Şirket bunun yanı sıra, bu işlemcilerin referans tasarımı sürümlerini de piyasaya sürecek. QRD programı, cihaz üreticilerine kapsamlı telefon geliştirme kaynakları sunuyor ve QRD temelli cihazlarda test edilen ve geçerliliği onaylanan bileşenler ve uygulamalara sahip yazılım ve donanım satıcılarının ekosistemine erişim sağlıyor. Farklılaştırılmış akıllı telefonları mobil pazara hızlı bir şekilde sunmak için gereken her şey QRD müşterilerine sunuluyor. Şimdiye dek 40’tan fazla OEM ile işbirliği içinde hareket ederek 100’den fazla QRD temelli ürün halka arz edildi ve hala devam eden 100’ün üzerinde tasarım çalışması mevcut. Qualcomm Snapdragon işlemcilerinin QRD sürümleri olan QRD8226 ve QRD8626 da 2013’ün ikinci çeyreğine kadar denemeye hazır hale getirilecek.
ETİKETLER : qualcomm snapdragon s4
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun