Donanim 27 HAZİRAN 2012 / 14:23

Qualcomm Atheros, Passpoint test ortamında

Qualcomm Atheros, yeni nesil hotspot teknolojisini destekleyen ürünlerinin Wi-Fi Birliği’nin Wi-Fi sertifikalı Passpoint paketine seçildiğini duyurdu. 

Şirketin Passpoint cihazları yeni nesil hotspot teknolojisini destekleyerek kullanıcıların otomatik ve güvenli Wi-Fi erişimine anında sahip olmalarını kolaylaştırırken, şirket Hotspot 2.0 teknolojisinin evrimini sürükleyen şirketler arasında yer alıyor.

Konuyu değerlendiren Qualcomm Atheros Ağ İş Ünitesi Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dan Dabinovitsj, Passpoint’in operatör ve altyapı sağlayıcılardan genişbantlı veri ve içeriğe anında ulaşmak isteyen tüketicilere kadar tüm mobil ekosistem içerisinde ciddi avantajlar yaratacağını düşündüğünü söyledi. Dabinovitsj, Wi-Fi sektöründe olan bir şirket olarak yeni nesil Hotspot 2.0 teknolojisinin tüm dünyadaki cihaz ve ağlarda etkin hale gelmesine yönelik çalışmalar içinde olduklarını belirtirken, Passpoint sertifikalı test ortamına katılmalarının da bunun en açık göstergesi olduğunu sözlerine ekledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun