Donanım 12 ARALIK 2014 / 12:09

Quadro tabletleriyle kurumsal pazara yöneliyor

Tablet pazarının önemli üreticilerinde Quadro, yeni ürünü Soft Touch 101WS ile kurumsal pazara yönelik tabletler üretmeye başladı. 2014 yılında 100 bin adetin üzerinde kullanıcıya ulaşan Quadro, 2015 yılında yeni Windows 8.1 işletim sistemli tableti ile beraber 200 bin adete ulaşmayı hedefliyor. 

Günümüzde mobil cihazlar, başta akıllı telefonlar ve tabletler olmak üzere hayatın vazgeçilmezleri arasında bulunmaktadır. Sosyal medya uygulamaları başta olmak üzere iletişim uygulamaları ve genel internet erişimi için yoğun kullanılan akıllı telefon ve tabletlere talep o kadar arttı ki, bu talep özellikle notebook pazarında ciddi daralmaya yol açtı. Fakat iş uygulamlarının kullanım ihtiyacı elbette azalmadı. İş uygulamalarını mobil kullanımda sürdürmek isteyen notebook kullanıcıları ise ya birisini tercih etmek zorunda kaldı ya da çift cihaz taşıma durumunu yaşadılar.

Quadro Soft Touch 101WS tablet bilgisayarlar; 4 çekirdekli Intel işlemci, 2GB bellek, 32GB hafıza, 10,1” ekran gibi üst özelliklere sahip olmasının yanı sıra Quadro intelligent teknolojisini de içinde barındırıyor. Bu sayede kullanıcılar Windows 8.1 tabanlı yazılımlarını kullanıyor olmanın dışında tablet bilgisayarlarını konuşarak kumanda edebilecek hatta konuştuklarını yazıya çevirebilecekler. Ocak 2015’de Quadro üreticisi Tesla Teknoloji’nin seçkin dağıtıcıları üzerinden satışına başlanacağı açıklanan Quadro Intelligent teknolojili tabletlerin piyasaya sunulması ile birlikte özellikle notebook üreticilerinin işi daha fazla zorlaşacak görünüyor.

Tablet, PC ve giyilebilir teknoloji ürünlerinden gözlük, akıllı saat gibi geniş üretim ve dağıtım ağına sahip Quadro üreticisi Tesla Teknoloji Genel Müdürü Serkan Gezici; “Windows işletim sistemine sahip tabletlerin yayılması ile birlikte profesyonel amaçlı kullanımlarda da notebook yerine tablet tercihi artacaktır.” dedi. Bu ürün grubunun çok daha fazla gelişeceğini belirten Gezici; Intel Core i3 ve Intel Core i5 işlemcili çok daha yüksek hızlara sahip ürünler geliştirdiklerini ve 2015 yılı ortasında bu ürünlerin de pazarda güçlü bir şekilde yer alacağını ifade etti.

Quadro Soft Touch 101WS’nin Öne Çıkan Özellikleri

• 4 Çekirdek teknolojili Intel ATOM Quad Core işlemcisi, Intel HD Grafik Kartı ve diğer yüksek performanslı donanımsal özellikleri ile tablet ötesi performans.

• Tabletle yeni tanışan ve diğer tüm kullanıcıların alışık olduğu Windows 8 ekran ve menüleri ile öğrenim ve adaptasyon süreci gerektirmeyen kolay kullanımlı ara yüz.

• Aşinası olduğunuz ve sürekli aktif olarak kullandığınız Microsoft Office gibi temel yazılımları kullanabilme ve bilgisayarınızla kolay senkronizasyon.

• 10.1" IPS teknolojisi, 10 noktadan dokunmatik ve (1280 x 800 Pixel) geniş ekranıyla ergonomik, kolay kullanım

• İnce şık ve hafif tasarımı (535gram) ile prestijli görünüm ve kolay taşınabilirlik.

• Yüksek kapasiteli bataryası (6000mAh) ile 8 - 10 saat kullanım süresi, gün boyu kullanım imkanı.

• Flash, Silver Light ve benzeri ara yazılımlarla yüksek uyumluluk. Sistem içi uygulamalarda, Internet ortamında interaktif sayfaları görüntüleme ve kullanımda yüksek uyumluluk, kusursuz performans.

• Her iki yüzünde yer alan yüksek çözünürlüklü kameraları sayesinde yüksek kalitede fotoğraflar, net ve akıcı görüntülü görüşme konforu.

• Yüksek kalitede görüntü aktarımı sağlayan HDMI video arabirimi sayesinde evde, işte okulda; TV, Projeksiyon ve benzer aygıtlar üzerinden görüntü aktarımıyla etkileşimli sunumlar, eğlenceli paylaşımlar .

• Akıllı Bilgisayar Teknolojisi “Quadro İntelligent Technologie”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun