Donanim 12 AĞUSTOS 2010 / 11:44

PSP'li Android'li akıllı telefon geliyor

Söylentilere göre oyun oynamaya yönelik telefon yıl sonuna kadar tanıtılacak.

Söylentilere göre oyun oynamaya yönelik telefon yıl sonuna kadar tanıtılacak.


Android tabanlı akıllı telefonların kısa zamanda piyasada ağırlığını hissettirdiğini söylersek yanılmış olmayız. Sony Ericsson'un da Android'i akıllı telefonlarında kullanmasının dışında başka projeleri olduğu konuşuluyor.

Engadget isimli internet sitesinin haberine göre, şu ana kadar Android işletim sitemlerinde 2.0'a bile geçmeyen Sony Ericsson yeni akıllı telefonu için yoğun mesai harcıyor. Plana göre, Sony'nin taşınabilir oyun konsolu PSP, adeta bir akıllı telefon ile birleşecek.

Planın son aşamalarında olduğu bildirilirken, detaylar da verilmekten kaçınılmıyor. Söylenenlere göre, akıllı telefonun arkasından bir PSP oyun kumandası çıkacak. Analog kontroller için 3,7 ile 4,1 inç arasında değişen uzunlukta bir dokunmatik ekran olması beklenirken 5 megapiksel kameranın da bütünleştirileceği düşünülüyor.

Sony Ericsson'un yeni oyuncu akıllı telefon projesinde 1GHz Snapdragon işlemci olması bekleniyor. Ayrıca cihazın Xperia serisi gibi değil de PlayStation'ın yeni bir modeli gibi tanıtılması bekleniyor.

Yazılım tarafına bakıldığında cihazda Gingerbread yani Android 3.0 kullanılması bekleniyor. Android Market'te sadece oyun indirilmesine özel bir platform oluşturulması bekleniyor. Ayrıca cihazdaki oyunların PSP'lerden aşağı kalır bir yönünün de olmayacağı belirtiliyor.

Cihazın bu yıl bitmeden tanıtılması bekleniyor. Bilgilerin doğruluğu onaylanmamış olsa da söylentilerin sıradan olmadığı ve gerçekleşme ihtimalinin çok yüksek olduğu da ayrıca belirtiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun