Donanim 02 HAZİRAN 2009 / 13:10

Project Natal ile tanışın

Natal, Microsoft'un Xbox 360 oyun konsolu için tasarladığı yeni kontrol sistemi.

Natal, Microsoft'un Xbox 360 oyun konsolu için tasarladığı yeni kontrol sistemi.


Microsoft Los Angeles'ta düzenlenen E3 2009'da Project Natal'ı tanıttı. Microsoft Project Natal, bir hareket kontrolcüsünden aslında daha fazlası. Natal ile oyuncu, yaptığı hareketler ile oyundaki karaktere hükmediyor. Project Natal, kişisel oyunlardan yarış oyunlarına, futboldan birebir etkileşime kadar bir çok alanda kullanılabilecek.


Dünyanın RGB kamerası, derinlik sensörü, çok yönlü mikrofon ve işlemciyi tek bir cihazda sunan ilk teknolojisi. 2-D kamera ve kontrolcülerin aksine, project Natal tüm vücut hareketlerinizi 3 boyutlu olarak görüntülüyor. Emirlerinize ve hatta ses tonunuzdaki değişime bile tepki veriyor. Sizi, yüzünüze bakarak tanıyabiliyor. Anahtar kelimelere bağlı kalmamakla birlikte, ne söylediğinizi algılıyor. Oyun dünyasına yeni bir çağ başlatacak bu ürünün ne zaman çıkacağı henüz açıklanmadı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun