Donanim 28 TEMMUZ 2010 / 11:44

Profesyonellerden ortak deklarasyon geldi

İmzalanan deklarasyon zaman zaman gündeme gelen problemlerin iyileştirilmesini amaçlıyor.

İmzalanan deklarasyon zaman zaman gündeme gelen problemlerin iyileştirilmesini amaçlıyor.


Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Halkla İlişkiler Derneği'nin halkla ilişkiler ve medya sektörünün ortak iş süreçlerinin iyileştirmesine yönelik hazırladıkları deklarasyon, medya ve iletişim sektörü temsilcileri huzurunda imzalandı.

Deklarasyon toplantısına katılan, Medya ve İletişim yan örgütleri Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD), İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA), İnternet Medyası Derneği (İMD), Bilişim Muhabirleri Derneği (BMD), Magazin Gazetecileri Derneği (MGD), Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD), Eğitim ve Sağlık Muhabirleri Derneği (ESAM), Türkiye Spor Yazarları ve Spor Kulübü Derneği (TSYD) Başkanları, Deklarasyonu kendi örgütlerinin de kabul ettiğini ve desteklediklerini belirterek altına imzalarını koydu.

Deklarasyon kısaca, halkla ilişkiler profesyonelleri ve gazeteciler arasında haber oluşum sürecinde karşılaşılması muhtemel zorlukların engellenmesi ve karşılıklı ilişki süreçlerinin iyileştirilmesi amacını taşıyor.

Ayrıca deklarasyon, www.tuhid.org sitesinde de medya ve iletişim profesyonelleri ile iş dünyası için imzaya açıldı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun