Donanim 03 OCAK 2013 / 16:19

Polaroid 'Fast-Photo' dükkanı açıyor

Polaroid 'Fast-Photo' dükkanı açıyor

Polaroid yepyeni bir alana adım atarak akıllı telefonlarla çekilmiş ve Facebook, Instagram, Picasa gibi platformlara yüklenen fotoğraflara anında baskı yapabilmek için mağazalar açıyor. Dijital fotoğrafçılıktan önce çekildiği anda fotoğraf basabilen tek aletler Polaroid makinelerdi. Şimdi ise Polaroid, tekrar oyunun kurallarını değiştirecek bir hamle yapıyor. Fotobar adı verilen mağazalar açacak olan şirket, mobil aletlerle çektiğimiz fotoğrafların anında basılmasına imkan verecek.

Fotobar projesinin başındaki isim Warren Struhl konuyla ilgili olarak şöyle konuştu;
“Kameralı telefonların popülerliğinin artmasıyla birlikte bu aletlerle çekilen fotoğraf sayısı günde aşağı yukarı bir buçuk milyarı buluyor. Fakat çekilen bu fotoğrafların çoğu bu aletlerin içinde hapsoluyor. Biz bu projeyle çekilmiş birçok fotoğrafın evlerde ve ofislerde sergilenmesi için çalışıyoruz”

Polaroid tarafından açılacak olan Fotobar’lar, kullanıcıların içerikleri kablosuz bağlantı ile masaüstü bilgisayara aktarabilecekleri ve çeşitli fotoğraf düzenleme programlarını kullanabilecekleri donanıma sahip şekilde hizmet vermeye başlayacak. Fotobar’da işleme alınan fotoğrafların, kırmızı göz düzeltme, karşıtlık, parlaklık, çerçeve, matlık gibi özellikleri üzerinde oynama yapılabilecek.

Değişik fotoğraf filtrelerinin kullanılabildiği Fotobar’larda aynı zamanda düzenlenmiş fotoğraflarınızı kanvas, metal ve ahşap gibi birçok değişik malzemeye baskı yapılmasına imkan tanıyor. İşlemleri tamamlanan ürünler 72 saat içerisinde kullanıcıya postalanacak.

Polaroid Tüketici Elektroniği Fuarı’nda sunumunu yapacağı proje, Şubat ayında Delray Beach’de açılacak ilk mağaza ile başlayacak. 2013’de açılacak olan diğer dokuz mağazanın ise New York, Las Vegas ve Boston gibi şehirlerde açılması bekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun