Donanim 12 OCAK 2012 / 10:19

Polaroid Android tabanlı ‘akıllı fotoğraf makinesi’ni tanıttı

Polaroid Android tabanlı ‘akıllı fotoğraf makinesi’ni tanıttı

Eskilerin en önemli fotoğraf makinesi markalarından biri olan Polaroid, yeni dijital fotoğraf makinesini ‘akıllı’ hale getirdi. Fotoğraf makinesine uygulama indirilebiliyor, fotoğraflar doğrudan paylaşılabiliyor.Son zamanda akıllı telefon, akıllı televizyon gibi kavramları sıkça duymaya başladık. İçinde yazılım çalıştırabilen, basit de olsa bir işletim sistemi bulunan cihazlara ‘akıllı’ demeye bayıldık. Şimdiyse karşımıza yeni bir akıllı var: Akıllı fotoğraf makinesi.

Eski fotoğraf şirketlerinden Kodak’ın gerekli dönüşümü sağlayamayarak zor durumda kaldığı haberlerine bu sayfalarda yer vermiştik. Yine eski nesil bir fotoğraf markası olan Polaroid dönüşümün nasıl gerçekleşeceğine güzel bir örnek verdi.

Daha önce anında çıktı alarak fotoğrafı basan makineler üreten marka, bu kez de içine uygulama indirilebilen Android tabanlı akıllı fotoğraf makinesini tanıttı. 3x optik zumlu 16 megapiksel SC1630 fotoğraf makinesinde dokunmatik ekran ve WiFi bağlantısı da bulunuyor.

WiFi ile fotoğraflar akıllı telefonlarımızdaki gibi doğrudan paylaşılabiliyor. Facebook ve Twitter ile iletişim kurulabiliyor.

Yeni nesil piyasaya ayak uydurmaya gayret gösteren Polaroid, SC1630 fotoraf makinesinin ne zaman piyasaya sürüleceği açıklamadı.