Donanim 12 OCAK 2012 / 10:19

Polaroid Android tabanlı ‘akıllı fotoğraf makinesi’ni tanıttı

Polaroid Android tabanlı ‘akıllı fotoğraf makinesi’ni tanıttı

Eskilerin en önemli fotoğraf makinesi markalarından biri olan Polaroid, yeni dijital fotoğraf makinesini ‘akıllı’ hale getirdi. Fotoğraf makinesine uygulama indirilebiliyor, fotoğraflar doğrudan paylaşılabiliyor.Son zamanda akıllı telefon, akıllı televizyon gibi kavramları sıkça duymaya başladık. İçinde yazılım çalıştırabilen, basit de olsa bir işletim sistemi bulunan cihazlara ‘akıllı’ demeye bayıldık. Şimdiyse karşımıza yeni bir akıllı var: Akıllı fotoğraf makinesi.

Eski fotoğraf şirketlerinden Kodak’ın gerekli dönüşümü sağlayamayarak zor durumda kaldığı haberlerine bu sayfalarda yer vermiştik. Yine eski nesil bir fotoğraf markası olan Polaroid dönüşümün nasıl gerçekleşeceğine güzel bir örnek verdi.

Daha önce anında çıktı alarak fotoğrafı basan makineler üreten marka, bu kez de içine uygulama indirilebilen Android tabanlı akıllı fotoğraf makinesini tanıttı. 3x optik zumlu 16 megapiksel SC1630 fotoğraf makinesinde dokunmatik ekran ve WiFi bağlantısı da bulunuyor.

WiFi ile fotoğraflar akıllı telefonlarımızdaki gibi doğrudan paylaşılabiliyor. Facebook ve Twitter ile iletişim kurulabiliyor.

Yeni nesil piyasaya ayak uydurmaya gayret gösteren Polaroid, SC1630 fotoraf makinesinin ne zaman piyasaya sürüleceği açıklamadı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun