Donanim 14 MAYIS 2009 / 08:52

Plazma devri kapanıyor mu?

Plazmanın zengin renk üretimi ile görüntüleme kalitesi ve geniş ekran fiyatlandırmasında düşük teklifler sunabilmesine karşın, birçok teknoloji yazarı plazmanın ölmek üzere olan bir teknoloji olduğu kanısında.

Plazmanın zengin renk üretimi ile görüntüleme kalitesi ve geniş ekran fiyatlandırmasında düşük teklifler sunabilmesine karşın, birçok teknoloji yazarı plazmanın ölmek üzere olan bir teknoloji olduğu kanısında.LG, Samsung ve Panasonic gibi önde gelen plazma ekran üreticilerinin yöneticileri "Sizce plazma teknolojisi yakın zaman içinde kaybolur mu?" sorusuna, plazmanın yakın ve orta dönemde popüleritesini koruyacağı yönünde cevap verdi. Endüstri genelinde bu yıl 60 yeni plazmanın üretileceğini belirten LG Electronics ABD Ürün Gelişim Başkanı Tim Alessi: "2009 yılı içinde 50 inç ve daha geniş ekran satışlarının yüzde 40'ını kapsayacağını tahmin ediyoruz. Bu ünite hacmi 34 yıl daha aynı şekilde devam edecektir" diyor.


Samsung Electronics Amerika'dan Ekran Pazarlama Bölüm Başkanı John Revie: " Plazma, geniş ekran sektörünün önemli bir payına sahiptir. 40 inç pazarının yüzde 30'u, 50 inç ekran pazarının yaklaşık yüzde 50'sini plazmalar oluşturuyor. Bu bağlamda üretim kapasitemizi ve ürün tasarımlarını geliştirmek için Ar&Ge çalışmalarımıza tam hız devam ediyoruz" şeklinde açıkladı.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun